Amerykańskie służby imigracyjne szykanują członków polskiego zespołu

Zespół Zakopower, który udał się do USA, by wziąć udział w koncercie dla amerykańskiej Polonii, napotkał na poważne kłopoty. Czterech członków zespołu, w tym jego lider Sebastian Karpiel-Bułecka, zostało cofniętych z lotniska Chicago do kraju – informuje „Tygodnik Pdhalański” w swoim serwisie internetowym. Grupa podróżowała do USA dwiema liniami kursowymi. Przelot pierwszej ekipy z PLL LOT odbył się bez przeszkód. Na kłopoty napotkała druga część grupy lecąca liniami Lufthansa. Z nieznanych przyczyn zostali oni cofnięci z lotniska w Chicago do Polski.

Korespondent „Tygodnika Podhalańskiego”, powołując się na informacje zespołu Zakopower, twierdzi, że oficerowie imigracyjni potraktowali polskich muzyków „bardzo ordynarnie”. Na jakiekolwiek próby tłumaczenia słyszeli oni głośne „Shut up”, grożono im też odstawieniem do więzienia imigracyjnego – czytamy w serwisie tygodnikpodhalanski.pl.

Za: Radio Pomost | http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9661&Itemid=42 | Skandal w USA; szykany wobec zespołu z Polski

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content