Amerykańskie służby imigracyjne szykanują członków polskiego zespołu

Aktualizacja: 2009-09-30 8:03 am

Zespół Zakopower, który udał się do USA, by wziąć udział w koncercie dla amerykańskiej Polonii, napotkał na poważne kłopoty. Czterech członków zespołu, w tym jego lider Sebastian Karpiel-Bułecka, zostało cofniętych z lotniska Chicago do kraju – informuje “Tygodnik Pdhalański” w swoim serwisie internetowym. Grupa podróżowała do USA dwiema liniami kursowymi. Przelot pierwszej ekipy z PLL LOT odbył się bez przeszkód. Na kłopoty napotkała druga część grupy lecąca liniami Lufthansa. Z nieznanych przyczyn zostali oni cofnięci z lotniska w Chicago do Polski.

Korespondent “Tygodnika Podhalańskiego”, powołując się na informacje zespołu Zakopower, twierdzi, że oficerowie imigracyjni potraktowali polskich muzyków “bardzo ordynarnie”. Na jakiekolwiek próby tłumaczenia słyszeli oni głośne “Shut up”, grożono im też odstawieniem do więzienia imigracyjnego – czytamy w serwisie tygodnikpodhalanski.pl.

Za: Radio Pomost -- [Org. tytuł: « Skandal w USA; szykany wobec zespołu z Polski»]

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14415 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]