Każde dziecko sławi Obamę

Prawie dwadzieścioro ośmiolatków śpiewało w szkole hymny uwielbienia na cześć prezydenta USA Baracka Obamy. Jedna z piosenek powstała na melodię „Jesus loves little children”, gdzie imię Boga zastąpiono nazwiskiem prezydenta.

Po tym, jak film nakręcony w szkole podstawowej w Burlington w stanie New Jersey trafił do serwisu You Tube, odezwały się głosy oburzenia. Szczególnie wśród rodziców, którzy o „lekcji patriotyzmu” nie mieli pojęcia. Uważają, że ich dzieci zostały poddane indoktrynacji i zmuszone do traktowania prezydenta jak Boga.

W wydanym niedawno oświadczeniu władze szkoły tłumaczą, że „wydarzenie miało miejsce w lutym 2009 roku, podczas Black History Month”, kiedy to wspomina się znanych Afrykańczyków. Stąd – tłumaczą przedstawiciele placówki – pieśni pochwalne na cześć czarnoskórego prezydenta. – Powiedział czerwony, żółty, czarny czy biały, wszyscy są równi w oczach Baracka Husseina Obamy – śpiewały dzieci.

W piosence znalazło się też miejsce na pochwałę reformatorskich osiągnięć prezydenta, włączając jego „wielkie plany” by „uczynić krajową gospodarkę ponownie numerem jeden”. Autor tekstu pozostaje anonimowy, ale w filmie słychać kobietę – prawdopodobnie nauczycielkę – gdy poprawia i pomaga uczniowi przypomnieć sobie słowa piosenki.Druga kobieta, która trzyma kamerę, zachęca dzieci mówiąc: „w porządku”, „podoba mi się”.

– Jestem zdumiony, nie mogę uwierzyć, że to nasza szkoła – powiedział jeden z rodziców, Jim Pronchik dla FoxNews.com. Jego 8-letni syn Jimmy był jednym z 18 uczniów śpiewających w filmie. – Nie chcemy wychwalać tego faceta jak boga, idola, króla czy kogoś podobnego. To zły przekaz – dodał. Rodzice przyjeżdżający do szkoły, żeby zabrać z niej swoje dzieci nie kryli oburzenia. – Przypomniały mi się Niemcy w 1930 roku, gdzie indoktrynowano dzieci, aby chwaliły swego wodza – powiedział ojciec dwojga dzieci ze szkoły w Burlington, Robert Bowen. – To coś, co powinno mieć poważne konsekwencje dla tutejszej administracji. Szkoła powinna wyjaśnić tę sprawę rodzicom – dodał.

Zbulwersowany sprawą jest też biskup Rady Nedd, przewodniczący organizacji In God We Trust. – To co szkoła zrobiła tym dzieciom jest godne ubolewania – zaznaczył bp Nedd. – Jest to złe nie tylko ze względu na to, że dzieci zostały zmuszone do śpiewania na cześć polityka, ale również dlatego, że test bazuje na katolickim hymnie a słowo „Jezus” zastąpiono słowem „Obama” – powiedział. – W tej szkole dzieci nie mogą więcej modlić się do Boga, muszą chwalić prezydenta – dodał.

Niektórym rodzicom zajęcia się jednak spodobały. – Były już piosenki o Waszyngtonie, Lincolnie, i jest też jedna o Obamie – powiedziała Andea Ciemnolonski, matka jednej z uczennic w filmie. – Akurat był miesiąc czarnej historii. Dzieci miały okazję do świętowania – tłumaczyła.

Niedawno kontrowersje wzbudziło przemówienie prezydenta USA do uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. 8 września w transmitowanej na cały świat mowie z Wakefield High School w Arlington w stanie Wirginia prezydent namawiał małych Amerykanów m.in. do ciężkiej pracy. – Oczekuję od każdego z was wspaniałych osiągnięć. Wiem, że możecie to zrobić – mówił Obama.

Już sama zapowiedź przemówienia wywołała w USA falę protestów, w obawie przed indoktrynacją uczniów. Dyrekcje niektórych szkół zapowiedziały, że nie włączą telewizorów na lekcjach, a część organizacji prawicowych oskarżyła prezydenta o to, że próbuje wpłynąć na system edukacyjny na poziomie lokalnym.

MT/Wnd.com/Christannewswire.com/FoxNews.com/Rmf.fm

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/kazde_dziecko_slawi_obame

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content