Niemiecka policja wkroczy do Polski?

Aktualizacja: 2007-12-7 10:29 am

Niemcy żądają specjalnych uprawnień dla własnej policji w Polsce – dowiedział się RMF FM. Berlin chce mieć pełną swobodę w ściganiu przestępców na polskim terytorium po wejściu naszego kraju do strefy Schengen.

21 grudnia znikają wewnętrzne granice w UE, w tym ta między Polską a Niemcami.

Jak ustalili reporterzy RMF FM, umowa ma być podpisana już w przyszłym tygodniu. W tej chwili kończą się poufne negocjacje między szefami polskiej i niemieckiej policji. Berlin chce, by ich policjanci mogli ścigać przestępców bez żadnych przeszkód na terytorium całej Polski. Warszawa proponuje ograniczenie tej strefy do 100 kilometrów i tylko przez godzinę. czytaj dalej
 
Rząd obawia się negatywnych reakcji społeczności lokalnych, zwłaszcza na ziemiach zachodnich, gdy po polskich ulicach zaczną pędzić na sygnale radiowozy z napisem Polizei. Część tych obaw jest uzasadniona, bo nawet między Francją a Belgią dochodzi regularnie do sporów, gdy francuska policja zapuszcza się zbyt daleko w głąb Belgii.

Pięć lat temu pościg za bandytami, którzy napadli na bank w Niemczech zakończył się dopiero na Ukrainie. Ale wtedy niemiecka policja mogła dojechać tylko do szlabanów z napisem Polska. W Słubicach trzej porywcze dwóch kasjerek zostali “przejęci” przez polską policję i popędzili przez cały kraj. Z uwagi na bezpieczeństwo zakładniczek nie można było ich zatrzymać. Bandyci poddali się dopiero na Ukrainie.

Za: RMF/interia.pl | prawy.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1439 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]