Izraelski minister odwołał wizytę w Wielkiej Brytanii z obawy przed aresztowaniem za zbrodnie wojenne

Aktualizacja: 2007-12-6 10:38 am

Szef izraelskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego odwołał swoją podróż do Wielkiej Brytanii, z obawy przed możliwością aresztownia za dokonane zbrodnie wojenne.

Avi Dichter, który miał przyjechać na tzw. pokojową konferencję izraelsko-palestyńską, został ostrzeżony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela. Napływające informacje wskazywały na to, że pro-palestyńscy działacze w Wielkiej Brytanii przygotowują wniosek o aresztowanie Dichtera za jego udział w ataku powietrznym w 2002 roku w Gazie, w którym zginęli “terroryści Hamasu” wraz z 14 cywilami.

Avi Dichter był w tym czasie szefem tajnej służby bezpieczeństwa Shin Bet. Dowódcy sił izraelskich w Gazie, generałowi Doron Alomg, udało się uniknąć aresztowania za zbrodnie wojenne podczas pobytu w Londynie w 2005 roku.

Izrael wezwał rząd premiera Gordona Browna do zmiany specyficznych przepisów funkcjonujących w Wielkiej Brytanii, celem uniemożliwienia osobom prywatnym wnoszenia oskarżeń o dokonanie przestępstw zbrodni wojennych.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1436 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]