To katolicy zaszkodzili córce Tysiąc, czyli logika i chrześcijańska etyka według “Wyborczej”

Aktualizacja: 2009-09-24 1:21 pm

Fanatyczni katolicy szepczą córce Alicji Tysiąc do ucha: mama chciała cię zabić – wynika z analizy redaktora „Gazety Wyborczej” Piotra Pacewicza. Publicysta pochylił się nad środowym orzeczeniem sądu w sprawie Alicja Tysiąc vs. „Gość Niedzielny”.

Dyżurny komentator “Wyborczej” opublikował dziś swoiste nauki dobrego chrześcijanina, które poleca szczególnie obrońcom życia. Jego zdaniem w ich zatwardziałych sercach nie ma litości. – Nie myślą już, jak czuje się dziewięcioletnie dziecko, słysząc, że matka chciała je zabić – pisze. To dla wszystkich proliferów pamiętna lekcja pokory, a także logiki formalnej.

Okazuje się bowiem – po lekturze komentarza Pacewicza – że to nie na matce walczącej o dokonanie aborcji spoczywa odpowiedzialność za ewentualne złe samopoczucie jej dziecka. Winni są ci, którzy o tym mówią, czyli katolicy z “Gościem Niedzielnym” na czele.

Rozumiemy, że ta wykładnia będzie od tej pory obowiązywać w pracy dziennikarzy “Gazety”. Za wszystkie ujawnione przez nich afery będą ponosić pełną odpowiedzialność, okazując jednocześnie “litość” i “współczucie” samym autorom przekrętów. Źyczymy powodzenia.

JaLu/Wyborcza.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14254 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]