Kanada: Telewizja CBC kontynuuje walkę z Kościołem

Aktualizacja: 2007-12-3 11:07 am

Telewizja CBC finansowana ze środków publicznych, kontynuując walkę z chrześcijaństwem, tym razem zaoferowała film dokumentalny pt. „Pogański Chrystus,” oparty na książce o tym samym tytule napisanej przez popularnego kanadyjskiego „teologa” – Toma Harpura – informuje LifeSiteNews.com.

Na stronie internetowej CBC promującej dokument stawiane są pytania: „A co będzie, jeśli zostanie dowiedzione, że Jezus nigdy nie istniał? Co, jeśli okaże się, że każde słowo Nowego Testamentu (…) opiera się na micie i metaforze?”

Idea taka została spopularyzowana przez radykalne pisarki-feministki, takie jak np. Miriam Simons, pionierki tzw. ekofeminizmu. Ona i podobne jej pisarki pomogły spopularyzować w latach 70. i 80. w USA oraz w Kanadzie kult neo-poganizmu, szczególnie wrogiego katolicyzmowi.

Harpur kontynuuje tę tradycję w swojej książce, na której oparła się telewizja CBC. W dokumencie jest mowa o tym, że „w trakcie badań Harpur odkrył, iż Nowy Testament jest całkowicie oparty na egipskiej mitologii, że Jezus Chrystus nigdy nie istniał i, że w rzeczywistości księgi Nowego Testamentu należy odczytywać zawsze alegorycznie. To założyciele Kościoła oszukali świat przyjmując literalną interpretację Ewangelii.”

W innym fragmencie promującym tę książkę znajdziemy takie słowa: „To co zaczęło się jako uniwersalny system wiary, stało się rytualną instytucją kierowaną przez ultrakonserwatywnych literalistów.”

Nie jest tajemnicą, że utrzymywana przez podatników telewizja CBC nie znosi chrześcijaństwa i konserwatywnych chrześcijan. Od 4 lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia, co roku CBC atakuje chrześcijańskie wierzenia w formie takich dokumentów jak „Pogański Chrystus.”

W maju tego roku telewizja nadała program przedstawiający katolicką Mszę św. jako przykrywkę dla działalności przestępczej, służącej do rozprowadzania narkotyków.

Od lat CBC promuje eutanazję, aborcję, „małżeństwa homoseksualne,” badania na komórkach macierzystych, cudzołóstwo itp.

Źródło: LifeSiteNews.com, oprac. AS

Za: PiotrSkarga.pl

 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1423 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]