Ateistyczna “pomoc duchowa” we włoskim szpitalu

Aktualizacja: 2009-09-22 3:27 pm

Dyrekcja szpitala„Molinette” w Turynie podpisała z Włoską Unią Ateistów i Agnostyków-Racjonalistów umowę w sprawie „kompetentnej pomocy niewierzącym pacjentom, którzy zastanawiają się nad kwestiami egzystencjalnymi, jak sens choroby, życia i śmierci” – informuje dziennik „Corriere della Sera”.

W porozumieniu podkreślono, że „bezwyznaniową opiekę moralną z prawnego punktu widzenia porównać można do opieki duchowej”. Mediolańska gazeta podkreśla, że to pierwsza tego typu inicjatywa na terenie Włoch. Do chorych ateistów, agnostyków i racjonalistów, przebywających w turyńskim szpitalu, raz w tygodniu przychodzić będzie 38-letnia wolontariusza związku, która w tym celu przeszła specjalny kurs w Mediolanie. – Zamierzam przede wszystkim słuchać. Nikt nie ma gotowej odpowiedzi na wielkie życiowe pytania – powiedziała kobieta, z zawodu urzędniczka.

Źródło: KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14220 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]