„Wolni chrześcijanie” w Niemczech: Niemiecki Kościół katolicki ma przestać mienić się „chrześcijańskim”

Niemiecki Kościół katolicki ma przestać mienić się „chrześcijańskim”. Źądają tego „wolni chrześcijanie wszelkich kultur na całym świecie na rzecz Chrystusowego Kazania na Górze”.

Katolickim biskupom, a przede wszystkim przewodniczącemu niemieckiego Episkopatu Robertowi Zollitschowi, „wolni chrześcijanie” zakazali nazywania się chrześcijańskimi kapłanami. W przeciwnym razie wniosą skargę do sądu.

Pod listem podpisali się: Dieter Potzel – teolog i były pastor protestancko-luterański, dr Peter Thurneysen – psychoterapeuta, Matthias Holzbauer i Alfred Schulte – dziennikarze oraz dr Gert-Joachim Hetzel i dr Christian Sailer – prawnicy.

Jak uzasadniają swoje postulaty? – Ponieważ Jezusa Chrystusa mamy w sercu, gdyż jest naszym niebiańskim Przyjacielem i naszym boskim Bratem, Zbawicielem wszystkich ludzi i dusz, nie pozwolimy więcej na to, by imię Jego było bezustannie nadużywane przez Kościół oraz urzędową naukę kościelną do różnych celów – piszą.

Ich zdaniem, Kościół stoi w sprzeczności z nauką Jezusa z Nazaretu: gromadzi władzę i bogactwa, usprawiedliwia wojny i przemoc, wywołuje w ludziach lęk rzekomym „wiecznym piekłem”. To nie wszystko: przymuszanie do celibatu i chrzczenia niemowląt, wrogość do życia seksualnego i kobiet, przestępstwa seksualne popełniane przez księży, „zdrada zwierząt” – to tylko niektóre zarzuty z listy katolickich wykroczeń.

– Dość tego! Nadszedł w końcu czas rehabilitacji imienia Jezusa Chrystusa, największego Proroka wszechczasów, który na krzyżu stał się naszym Zbawicielem, który zmartwychwstał i powraca w Duchu, a przez Kościół nadal trzymany jest na krzyżu… – piszą „wolni chrześcijanie”. – Za wiele tego! Nie kwestionujemy Waszej wiary! Jednak wzywamy Was do zaniechania używania określenia „chrześcijański” – eksplikują autorzy wezwania.

Biskupi „mieli” czas do 20 września, aby zaprzestać „wyłudzania duchowego spadku oraz fałszowania prawdy”. Autorzy listu zapowiedzieli, że w przeciwnym razie wystąpią do niemieckich sądów w sprawie nadużywania imienia. Nie wiemy jeszcze, jaką podjęli decyzję.

JaLu/Christus-oder-kirche.de

Otrzymaliśmy prośbę o sprostowanie:

Dziekujemy Panstwu za zamieszczenie informacji o naszym komunikacie prasowym. Zaszla przy tym pomylka: Katolicy nie wazcie sie nazywac chrzescijanami! Tego nie zadamy. Chodzi nam jedynie o instytucje koscielna, a nie o wiernych. Prosimy Panstwa o sprostowanie i o zmiane tytulu artykulu. Dziekujemy z gory.
Z wyrazami szacunku, Bozena Wolinska

Od Redakcji BIBUŁY: Prośbę uwzględniamy i zmieniamy oryginalny tytuł (nb. pochodzący z Fronda.pl), na '”Wolni chrześcijanie” w Niemczech: Niemiecki Kościół katolicki ma przestać mienić się „chrześcijańskim”’, który rzeczywiście lepiej ukazuje intencje organizacji „wolnych chrześcijan”. Jeśli nadejdzie kolejna prośba o zmianę tytułu, to proponujemy inną wersję tego samego, np. „Heretycy uzurpują sobie prawo do nazywania się chrześcijanami”.
Z wyrazami miernego szacunku, Redakcja

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/katolicy_nie_nie_wazcie_sie_nazywac_chrzescijanami | Katolicy, nie ważcie się nazywać chrześcijanami!

Skip to content