Lobbyści LGBT opanowują kalifornijskie szkolnictwo

Aktualizacja: 2009-09-20 8:49 pm

Ponad 250 szkół w Kalifornii zobowiązanych jest do prezentowania swym uczniom cyklu programów i materiałów video nakłaniających do przemyślenia swej seksualności, a także religijności – ogłosili aktywiści LGBT.

Programy te zawierają m.in. filmy video stworzone przez grupę z San Francisco, która sama siebie określa jako „najlepszą grupę artystyczno-medialną wśród LGBT”. W jednym z nich można zobaczyć chłopca, który zakłada bikini mamy, a także eksperymentuje z duchowością Indian, aby w ten sposób zamanifestować swoją biseksualność oraz “podwójną duchowość”.

Film zawiera apel o przemyślenie podstaw filozoficznych swojej religii. Autorzy chcą, żeby uczeń odpowiedział sobie na pytania, czy jego religia jest otwarta na wybór płciowy oraz możliwości związane z kwestiami genderowymi.

Logo Gay-Straight Allience.

Logo Gay-Straight Allience.

Program nazywa się „Młodzi w ruchu: wzmocnienie uczniów przez LGBT” i jest efektem współpracy Gay-Straight Alliance Network oraz Frameline, które same siebie opisują jak organizacje non profit działające na rzecz promocji „lesbijek, gejów, biseksualistów oraz transgenderowych sztuk i mediów.”

Brad Dacus, szef Pacific Justice Institute, organizacji non profit zajmującej się ochroną praw rodzicielskich ostro krytykuje nowy program edukacyjny. – Te pro-homoseksualne, uczące „tolerancji” filmy, pokazują dzieciom w wieku nawet 12 lat, że mogą absolutnie zerwać swoją zależność od rodziców. – mówi. Jak dodaje, filmy te mogą być legalnie pokazywane uczniom w szkołach bez specjalnej zgody oraz informowania o tym rodziców. Jego instytut będzie pracował nad uczulaniem rodziców, aby rozmawiać z dziećmi o zajęciach w szkołach, a także szukać prawnych możliwości wyłączenia się z zajęć.

JaLu/Wnd.com

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Lobbyści LGBT opanowujÄ… kalifornijskie szkolnictwo»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14162 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]