Nowy pomysł amerykańskiej biurokracji: Narodowe Centrum Zabaw na świeżym Powietrzu

Aktualizacja: 2007-11-28 4:40 pm

“Pierwsza Dama” Laura Bush, ogłosiła o nowej inicjatywie rządowej, będącej kolejnym przykładem rozrastającej się administracji w ramach rozbudowy struktur socjalistycznego państwa amerykańskiego.

Nowy pomysł rządowy, ogłoszony przez panią Bush 27 listopada br., już w swojej nazwie określa swoje szczytne cele i zadania: oto społeczeństwo amerykańskie raduje się powstaniem nowej komórki rządowej nazywającej się: “Narodowe Centrum Rozwoju Fizycznego i Zabaw na świeżym Powietrzu” (National Center for Physical Development and Outdoor Play). Nowe Centrum, działające w ramach Ministerstwa Zdrowia (Department of Health and Human Services – HHS), ma za zadanie “przeciwdziałać nadwadze u dzieci”. Za jedynie 12 milionów dolarów wyłożone na pierwsze cztery lata funkcjonownia Centrum, opracowany zostanie początkowy program “oceniający stan placów zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu oraz stan informacji dzieci i rodzin o korzyściach zdrowej żywności i aktywności fizycznej.”

KOMENTARZ BIBUŁY: Jak do tej pory nie wiadomo czy “honorowymi sponsorami” tego zaszczytnego programu będą McDonald, Burger King, Wendy’s i Coca-Cola…

Zamiast wykładać pieniądze na bezsensowne programy, lepiej byłoby po prostu zakazać sprzedaży junk food w szkołach, a jeszcze lepiej – zakazać reklam tej pseudożywności w godzinach od 6 rano do 24 w nocy. Wystarczy na początek tylko to i problem obesity zmniejszy się drastycznie, spadną dochody firm produkujących tę “żywność”, a długofalowo zmniejszą się nakłady na leczenie 350-kilogramowych potworów-na-własne-życzenie, wypasionych na burgerach, donatsach i frytkach.

 


 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1411 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]