Aktualizacja strony została wstrzymana

Biskup R. Williamson, FSSPX : „Wydarzenia 9-11 były wykreowane przez rząd amerykański”

Biskup Richard Williamson z Bractwa św. Piusa X podczas spotkania z wiernymi stwierdził, że wydarzenia 11 września 2001 roku były wykreowane celem „zmuszenia Amerykanów do zaakceptowania inwazji na Afganistan i Irak” – informuje Jack Kenny na najnowszym wydaniu tygodnika The Wanderer.

Biskup Williamson miał powiedzieć podczas spotkania w dniu 4 listopada br. w miejscowości Bedford w stanie Massachusetts, że: „Bez '9-11′ nie byłoby możliwe zaatakowanie Afganistanu czy Iraku. Wewnętrzne siły w rządzie Stanów Zjednoczonych i te, które sterują rządem USA, bezwzględnie chciały zaatakować i zniszczyć Irak. Destrukcja, którą zadano Irakowi jest nie do wyobrażenia. A teraz, te same siły chcą zrobić to samo z Iranem. […] Być może opracowują kolejny „9-11” („They may well be plotting another 9-11„)”.

Sceptycznie odnosząc się do przyczyn zawalenia się budynków WTC, biskup Williamson mówi: „Źar z płonącego paliwa samolotów, które wbiły się w wieże World Trade Center nie był w stanie stopić 47 stalowych kolumn [podpierających] każdą z tych wież i spowodować zawalenie się tych wieżowców.”

Oceniając wartość oficjalnej wersji wydarzeń 9-11, szczególnie w aspekcie uderzenia tzw. samolotu w Pentagon, biskup Williamson mówi, że: „[Zwykły] samolot pasażerski nie mógł przebić się przez sześć z dziesięciu ścian, które zostały naruszone przez [to coś, co] „cokolwiek uderzyło w Pentagon”.” Tym „czymś” według biskupa Williamson był pocisk: „W Pentagon uderzył pocisk (missile). Tego rodzaju pocisk mógł być wystrzelony tylko przez amerykańskie siły militarne.”

 

Źródło tych informacji, pismo The Wanderer jest jednym z największych tygodników katolickich wydawanych w Stanach Zjednoczonych, którego pozycję można określić jako „pro-watykańską i anty-tradycjonalistyczną”. The Wanderer wyróżnia się dobrą publicystyką, w której jednak naczelną cechą jest brak jakiejkolwiek krytyki biurokracji watykańskiej, a z drugiej strony otwartość w atakowaniu liberalnych biskupów amerykańskich. Pismo stoi też w wyraźnej opozycji do ruchu tradycjonalistycznego, szczególnie nieobiektywnie przedstawiając posługę Bractwa św. Piusa X. W związku z powyższym należy poczekać na potwierdzenie tych skądinąd niezwykle celnych uwag bp. Williamsona dotyczących przyczyn, przebiegu i skutków wydarzeń 11 września.

Krytycy oficjalnej wersji wydarzeń 9-11 twierdzą, iż w Pentagon uderzył zdalnie sterowany pocisk, najprawdopodobniej typu BGM-109 Tomahawk. O braku dobrej woli władz w rzetelnym wyjaśnieniu przebiegu wydarzeń świadczy choćby fakt, iż do tej pory nie ujawniono taśm filmowych z nagraniami nadlatującego nad Pentagon „samolotu”, a już w kilka minut po wydarzeniach agenci FBI skonfiskowali wszystkie taśmy z kamer pobliskich stacji benzynowych. Opinii publicznej pokazuje się kilkanaście klatek filmu małej rozdzielczości, na których nie widać nic poza błyskiem eksplozji.

Podobnie w przypadku zawalenia się wieżowców World Trade Center: komisja Kongresu nie tylko nie zajęła się niewyjaśnionym i ewidentnie wyburzonym przez kontrolowaną eksplozję budynkiem Numer 7, ale w swoim „wnikliwym i rzetelnym raporcie” nie zauważyła, że budynek ten runął!

Analizy komputerowe instytucji (jak np. NIST) mających „w sposób niezależny” zbadać proces zawalenia się wież, zostały w poważnym stopniu dopasowane do z góry założonego wyniku (manipulacja parametrami). Ponadto, wszystkie analizy kończą się w momencie rozpoczęcia się zawalania wież Numer 1 i 2, zupełnie nie zajmując się procesem fizykochemicznym samego przebiegu zawalenia. Ludziom serwuje się jednak propagandowe, paranaukowe wersje wydarzeń np. poprzez popularną serię NOVA, gdzie wybrani i skompromitowani „profesjonaliści” dowolnie żonglują faktami przyozdabiając je kuriozalnymi interpretacjami.

Natychmiast po wydarzeniach przystąpiono nie tyle do zabezpieczania miejsca zbrodni – tak jak wymaga tego zwykła procedura kryminalistyczna – lecz niezwłocznie podjęto akcję usuwania śladów wysyłając corpus delicti statkami do hut chińskich i hinduskich, z pominięciem hut amerykańskich. Do inspekcji nie dopuszczono nawet profesjonalistów ze środowiska badającego przyczyny i przebieg pożarów wieżowców chcących wyjaśnić jak mogło dojść do – jedynego w historii – zawalenia się w wyniku pożaru budynków o stalowej konstrukcji.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

Więcej tekstów o 9-11

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content