Aktualizacja strony została wstrzymana

Awangarda genderowa: facet karmiący piersią

W przeszłości ludzi obłąkanych traktowano niepoważnie, a w skrajnych przypadkach izolowano aby nie niszczyli społecznej tkanki. W dzisiejszych czasach, gdy to właśnie obłąkani przejęli władzę – polityczną, korporacyjną, akademicką, medialną – czyny obłąkańcze traktowane są z rewerencją a obłąkańcy są lansowani i stawiani za wzór.

Przykładem na znaki czasu jest postawiony w duńskim mieście Aarhus pomnik mężczyzny… karmiącego dziecko swoją piersią.

3,5-metrowy posąg o nazwie Agape – greckie słowo oznaczające najwyższą, uniwersalną formę miłości – przedstawia całkowicie nagiego mężczyznę, który własną piersią karmi niemowlę. Mężczyzna ma klasycznie męskie cechy: szerokie ramiona, wąskie biodra, brodę i męskie genitalia, ale doprawiono mu również kobiece piersi.

Pomnik „Agape” odsłonięty został z medialnymi fanfarami w zeszłym roku w Muzem Kobiet (finansowane przez rząd den. KØN – Kvindemuseet), którego dyrektorka Julie Rokkjær Birch – „aktywistka” genderowo-lesbijska – powiedziała: „Oczekiwania dotyczące męskiej roli są pod wieloma względami węższe niż oczekiwania dotyczące roli kobiecej, a ten pomnik pomógł stworzyć kilka znaczących wyzwań na temat odziedziczonych kulturowych wyobrażeń o męskiej płci, które wciąż się utrzymują.”

Autorem tego chorego „dzieła” jest duński „artysta” Aske Jonatana Kreilgaarda, który powiedział, że celem jego pracy jest „zakwestionowanie tego, czym mężczyzna powinien być i co jest w stanie zrobić”.

„Cieszę się, że zaczyna się mówić o tych sprawach” – powiedział Kreilgaard – „Myślę, że to ekscytujące widzieć, jakie to tworzy emocje i niekoniecznie musimy się z tym zgadzać.” – powiedział w wywiadzie dla telewizji TV2 autor.

Jak widać, w każdym przypadku wszystkich „dzieł” tzw. sztuki współczesnej chodzi o „ekscytację”, o „emocje”, wzburzanie i podburzanie, wichrzenie i anarchię, zaś prawda, piękno, estetyka, właściwe kształtowanie gustów, dydaktyka, odniesienie do Boga – te czynniki stały się zbędnym balastem odrzucanym przez kolejnych wielbicieli miernoty, szpetoty i demonicznych tworów.

W linku poniżej można zobaczyć te wymiociny współczesnej sztuki.

www.askekreilgaard.dk

Oprac. www.bibula.com
2023-04-22

Skip to content