Aktualizacja strony została wstrzymana

Kandydat prezydencki Rudolph Guiliani korzysta z samolotów żydowskiego multimiliardera

Rudolf Giuliani, republikański kandydat na prezydenta USA w przyszłorocznej kampanii wyborczej korzystał z samolotów jednego z najbogatszych ludzi na świecie, żydowskiego magnata kasyn – Sheldon Adelson.

Giuliani wilokrotnie korzystał z prywatnych odrzutowców Sheldona Adelsona, właściciela kasyn w Las Vegas, uważanego za posiadacza szóstej największej na świecie fortuny i trzeciego najbogatszego człowieka w USA. Żydowski miliarder Adelson jest jednym z najważniejszych darczyńców kandydatów Partii Republikańskiej. Przekazuje też wielkie kwoty na budowę ruchu żydowskiego w Stanach Zjednoczonych, np. przekazał 25 milionów dolarów na szkołę M.I.S Hebrew Academy w Las Vegas czy 20 milionów dolarów na „edukacyjny” program Birthright Israel.

Według obowiązujących przepisów, kandydaci mogli do 14 września zwrócić pieniądze za tego typu usługi, płacąc za przelot prywatnym odrzutowcem tyle ile wynosi cena biletu lotniczego pierwszej klasy, co jednak nie jest porównywalne z korzyściami i wygodami lotu prywatnym odrzutowcem. Praktyka ta została jednak przez Kongres już zakazana. Demokratyczni kandydaci twierdzą, że „odrzucili” tego typu praktyki.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content