Kandydat prezydencki Rudolph Guiliani korzysta z samolotów żydowskiego multimiliardera

Aktualizacja: 2007-11-23 10:59 am

Rudolf Giuliani, republikański kandydat na prezydenta USA w przyszłorocznej kampanii wyborczej korzystał z samolotów jednego z najbogatszych ludzi na świecie, żydowskiego magnata kasyn – Sheldon Adelson.

Giuliani wilokrotnie korzystał z prywatnych odrzutowców Sheldona Adelsona, właściciela kasyn w Las Vegas, uważanego za posiadacza szóstej największej na świecie fortuny i trzeciego najbogatszego człowieka w USA. Żydowski miliarder Adelson jest jednym z najważniejszych darczyńców kandydatów Partii Republikańskiej. Przekazuje też wielkie kwoty na budowę ruchu żydowskiego w Stanach Zjednoczonych, np. przekazał 25 milionów dolarów na szkołę M.I.S Hebrew Academy w Las Vegas czy 20 milionów dolarów na “edukacyjny” program Birthright Israel.

Według obowiązujących przepisów, kandydaci mogli do 14 września zwrócić pieniądze za tego typu usługi, płacąc za przelot prywatnym odrzutowcem tyle ile wynosi cena biletu lotniczego pierwszej klasy, co jednak nie jest porównywalne z korzyściami i wygodami lotu prywatnym odrzutowcem. Praktyka ta została jednak przez Kongres już zakazana. Demokratyczni kandydaci twierdzą, że “odrzucili” tego typu praktyki.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1396 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]