UK: Zawozisz swoje dziecko do szkoły? Sprawdzą cię “pod kątem pedofilii”

Aktualizacja: 2009-09-13 2:54 pm

Rodzice, którzy regularnie odwożą do szkoły dzieci swoich sąsiadów i znajomych będą musieli poddać się “criminal record check”. Inaczej narażą się na wysokie grzywny i odpowiedzialność karną – informuje telewizja ITN.

Nowy program rządowy ma ograniczyć pedofilom możliwości znajdywania się blisko dzieci. Sprawdzeniu czy nie mają kryminalnej przeszłości będą się musieli poddać m. in. rodzice, którzy wożą dzieci na spotkania skautów oraz rodziny, które biorą udział w międzynarodowych wymianach uczniów.

Osoby, które nie zarejestrują się w Home Office i nie przejdą “criminal record check” będą mogły być ukarane grzywnami i trafić przed sąd. Kluby i organizacje korzystające z pomocy niesprawdzonych rodziców będą karane grzywnami wynoszącymi nawet 5 tys. funtów.

Szacuje się, że program obejmie ponad 11 mln osób i będzie kosztował co najmniej 170 mln funtów.

Źródło: onet.eu

Blazej Gorski
Za: Najwyższy Czas! -- [Org. tytuł: « SprawdzÄ… rodziców pod kÄ…tem pedofilii!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13947 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]