Aktualizacja strony została wstrzymana

Czy grozi nam pokój?

Z punktu widzenia beneficjentów wydarzeń wyjątkowych, wojna jest stanem korzystnym. Specjaliści od zarządzania zbiorową świadomością wiedzą, że w czasie pokoju manipulowanie ludźmi jest o wiele trudniejsze. W czasie psychopandemii wyprano skutecznie mózgi wybielaczem strachu. Pojawiły się białe plamy, paraliż woli i myślenia. Z tych właśnie powodów, nie pomijając aspektu finansowego, wszelkie stany chaosu powstające z powodu rożnych niepokojów lub wojen są dla nich korzystne, a pokój szkodliwy.

24 godziny temu odbyła się konferencja geopolityczna Czy grozi nam wojna? Prelegenci, a wśród nich m.in. prof. Mirosław Piotrowski, dr Lucyna Kulińska naświetlili kluczowe aspekty aktualnej sytuacji geopolitycznej oraz kontekst historyczny położenia w którym znalazła się Polska.

Na uwagę zasługuje krótkie, ale za to konkretne wystąpienie Józefa Białka, który powiedział o jednej z głównych przyczyn aktualnej wojny na Ukrainie, wojny która zaczęła się w 2014 roku. Białek, wydawca kwartalnika „Opcja na prawo” twierdzi, że decyzja przejęcia Ukrainy przez USA była spowodowana m.in. chęcią uniemożliwienia wybudowania chińskiego jedwabnego szlaku.

Pierwszym prelegentem był profesor Mirosław Piotrowski, o którym redaktor prowadzący konferencję, Piotr Korczarowski powiedział: Mirosław Piotrowski obijany kijem mającym dwa końce, jednym końcem przez tzw. gazetę żydowską, a drugim końcem przez tzw. gazetę polską.

Odpowiadając na główne pytanie – czy grozi nam wojna? Mirosław Piotrowski powiedział:

 

Władze PiS chcą wprowadzić Polskę do wojny, chcąc równocześnie wyciszyć tego typu pytania

 

W trakcie swojego wystąpienia wspomniał również o swojej rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim, który zapowiedział w 2014 roku, że nie interesuje go już współpraca z żadnym politykiem, bo od tej pory zbiera tylko żołnierzy, którzy mają wykonywać tylko rozkazy. Od tamtej pory politycy PiS porzucili polski interes narodowy w sferze zewnętrznej i wewnętrznej.

 

Wpływ „Unii Europejskiej” na suwerenność Polski

Większa część wystąpienia Mirosława Piotrowskiego była poświęcona systematycznej utracie suwerenności przez Polskę w kontekście relacji z UE. Prelegent przypomniał znaczenie pojęcia suwerenności, a także przypomniał umowę pomiędzy Tuskiem a  braćmi Kaczyńskimi. W wyniku jej realizacji został podpisany Traktat Lizboński, a możliwość wpływu na decyzje UE drastycznie zmalała.

Według wcześniej obowiązującego Traktu z Nicei w Radzie Europejskiej Polska miała 27 głosów, a dla porównania Niemcy 29.

Lech Kaczyński mówił: Panowie żeby nie było niedomówień ja i tak to podpiszę. On był zdecydowany to podpisać, bo umówił się na to z Donaldem Tuskiem. No i podpisał.

“Suwerenność to zdolność do samodzielnego i niezależnego od innych podmiotów sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium rządzenia. Atrybuty suwerenności dzieli się na zewnętrzne (polityka zagraniczna, obronność, kontrola przepływu osób, kapitału, towarów i usług), wewnętrzne (formalno- prawne – prawo i legislacja; ekonomiczne, własna waluta, podatki)”.

 

“Ferajna bezrefleksyjnych dyletantów, którzy nie potrafią i nie chcą podjąć rękawicy, żeby po prostu grać”

Ludzie zagłosowali na tzw. zjednoczoną prawicę, ani ona zjednoczona ani prawica, gdyż ta formacja ich oszukiwała-idąc do wyborów krajowych i europejskich zapowiadała, że będzie walczyć o suwerenność Polski w ramach Unii Europejskiej. Nic bardziej mylnego. Zrobiła zwrot o 180 stopni i popiera wszystkie decyzje, które są na rękę grupie Spinellego.

 

Jako pierwszą część polecamy wideo „Czy grozi nam wojna? – wielka konferencja w Kielcach”

Link tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=tQMwfJ_-KWE

[Z jakichś powodów właściciel kanału, zdaje się eMisjaTv, wyłączył możliwość odtwarzania video na stronach internetowych… A później biadolą o cenzurze… – Red. Bibuły]

 

Za: Legion sw. Ekspedyta – ekspedyt.org (19 marca 2023) | https://ekspedyt.org/2023/03/19/czy-grozi-nam-pokoj/