Aktualizacja strony została wstrzymana

Czy żydzi są odpowiedzialni za zniszczenie zachodniej cywilizacji? Polemika z Tobiasem Langdonem – Paul Craig Roberts

Tobias Langdon wysuwa tezę, że żydzi pracowali nad osłabieniem państw chrześcijańskich.
https://www.unz.com/article/the-trouble-with-trans-westernism-how-men-cant-be-women-and-jews-cant-be-american/

Tłumaczenie artykułu.

 

Giftzwerg to wspaniałe niemieckie słówko. Wymawia się je „gift-tsvairk” i dosłownie oznacza „trujący karzeł”. Niemcy używają go, mówiąc o kimś, kto jest mały, ale złośliwy, zwłaszcza gdy ta osoba jest złośliwa, ponieważ jest mała. Charles Dickens, w  książce Magazyn osobliowści (1841), stworzył prawdopodobnie największy Giftzwerg wszech czasów w osobie Daniela Quilpa, złego i przebiegło karła, który szpieguje, spiskuje i rujnuje ludziom życie.

 

Mały z wyglądu, zły z natury

W artykule „Złośliwość mniejszości” dowodziłem, że zamiarem Dickensa było, aby Quilp był żydowskim czarnym charakterem, symbolizującym złośliwość i przebiegłość żydów jako mniejszości wśród gojów. Pomimo tego, że jest karłem, Quilp ma ogromny wpływ na wszystkich wokół niego, podobnie jak żydzi. Pomimo bycia mniejszością, mieli i mają ogromny wpływ na świat. Na przykład, to żydzi byli kluczowi w przekształceniu niedoskonałego, ale reformującego się imperium carskiego w tyranię Związku Radzieckiego. Żydzi byli kluczowi w zalaniu zachodnich narodów podatkożerczymi przestępcami ze skorumpowanego, brutalnego i chorego Trzeciego Świata. Żydzi byli również głównymi twórcami obłędnego i kłamliwego kultu trans-genderowego, który wymaga, aby chorzy psychicznie lub seksualnie zboczeni mężczyźni byli akceptowani jako pełne i autentyczne kobiety, tylko dlatego, że twierdzą, że są kobietami.

Jednak żydowskie Giftzwergvolk – Plemię Trujących Karłów, w swojej wojnie z wielkością i gigantycznymi osiągnięciami Białego Zachodu – zawsze potrzebowało pomocników wśród gojów i zawsze było w stanie ich znaleźć. W wielkim Białym narodzie Szkocji, Giftzwergvolk znalazł dosłownego Giftzwerga do wykonania swojej brudnej roboty. Nicola Sturgeon, liderka Szkockiej Partii Narodowej (SNP), jest niedużego wzrostu, ale wielka złem jakie uprawiała jako pierwszy minister Szkocji. Podobnie jak tzw. nacjonaliści z Plaid Cymru w Walii, SNP chce niepodległości dla swojego narodu. Jednak nie dlatego, że chce mu poprawić los, lecz dlatego, że uważa, iż nie jest on niszczony wystarczająco szybko jako część Wielkiej Brytanii. Zarówno SNP jak i Plaid Cymru chcą zalać swoje dumne i stare  narody nie-Białymi z Trzeciego Świata, a następnie przyznać tym nie-Białym władzę i przywileje nad zwykłymi Szkotami i Walijczykami. W tym procesie rozmyliby i ostatecznie zniszczyli wszystko, co jest unikalne i cenne w Szkocji i Walii, zwłaszcza klejnoty w koronie narodowości – języki; szkocki i walijski.

 

Wbijanie klina

Podobnie jak lewicowcy na całym Białym Zachodzie, partie te chcą wykorzystać nie-Białych jako rodzaj klina, wbitego w fundamenty tożsamości narodowej. W miarę jak klin wbija się coraz głębiej, rozłamy stają się coraz szersze, a ostateczna destrukcja coraz bliższa. Gdy Biały, chrześcijański naród zaczyna akceptować nie-Białych i nie-chrześcijan jako pełnoprawnych i autentycznych obywateli, zaczyna obalać sam siebie. Likwidacja Szkocji i Walii jest tym, nad czym SNP i Plaid Cymru niestrudzenie pracują. Są typowo lewicowe w swoim dążeniu do zniszczenia tego, na czym rzekomo najbardziej im zależy. Na przykład twierdzą, że zależy im na prawach kobiet i ich bezpieczeństwie, ale Nicola Sturgeon kierowała kampanią mającą na celu podważenie obu tych kwestii poprzez umożliwienie więźniom w Szkocji samo-identyfikowania się jako kobiety, a następnie przenoszenie ich do więzień dla kobiet. Odrzuciła obawy trans-sceptyków takich jak J.K. Rowling jako „nieuzasadnione”.

Niestety dla Sturgeon, te obawy okazały się bardzo słuszne, ponieważ gdy Sturgeon przeprowadzała swoją ukochaną ustawę o uznaniu płci przez szkocki parlament, gwałciciel Adam Graham wbijał klin w fundamenty tej ustawy. Graham oświadczył podczas swojego procesu, że w rzeczywistości jest kobietą o imieniu Isla Bryson i dlatego trafił do żeńskiego więzienia. Kiedy wiadomość ta wyszła na jaw wraz z towarzyszącymi jej zdjęciami Grahama w źle dopasowanej blond peruce, nastąpiło powszechne oburzenie i SNP musiała wycofać swoją inicjatywę pozwalającą transwestytom na odbywanie kary w więzieniach dla kobiet. Ale nie tylko ustawodawstwo SNP upadło przez ten skandal. Skompromitowały się również obłędne i kłamliwe opinie na temat trans-genderyzmu.

Oto transkrypcja rozmowy Nicoli Sturgeon z wykazującym się refleksem dziennikarzem:

 

Dziennikarz: Moje pytanie brzmi: czy wszystkie transseksualne kobiety są [w rzeczywistości] kobietami? Nie odpowiedziała Pani na to pytanie.

Sturgeon: Ale nie o tym teraz rozmawiamy

Dziennikarz: Ale takie jest moje pytanie

Sturgeon: Kobiety trans-seksualne to kobiety, ale w kontekście więziennym nie mają automatycznego prawa do bycia kobietami trans…

Dziennikarz: Czyli są konteksty, w których kobiety trans-seksualne nie są kobietami?

Sturgeon: No nie, są [śmieje się nerwowo], są pewne okoliczności, w których kobieta trans-seksualna zostanie umieszczona w więzieniu dla mężczyzn.

Dziennikarz: Czy istnieje jakiś kontekst, w którym kobieta urodzona jako kobieta zostanie umieszczona w więzieniu dla mężczyzn?

Sturgeon: Ale przecież rozmawiamy tu o kobietach trans-seksualnych.

Dziennikarz: A ja teraz pytam o kobiety urodzone jako kobiety.

Sturgeon: Eee, nie sądzę, że są takie sytuacje, ale -.

Dziennikarz: Czyli w przypadku kobiet trans-seksualnych jest inaczej?

Sturgeon: No tak, a ja nie jestem…

Dziennikarz:  Czyli nie są sobie równe?

Sturgeon: To nie tak – w przypadku kobiet transseksualnych przeprowadza się proces oceny ryzyka, który uwzględnia charakter przestępstwa. Oczywiście duże obawy budzi przestępczość seksualna i to, czy właściwe jest dla nich przebywanie w więzieniu żeńskim czy męskim. (Wywiad z Nicolą Sturgeon na temat transseksualizmu)

 

Sturgeon nie potrafiła przedstawić spójnej obrony swojej kampanii na rzecz transwestytów, ponieważ transgenderyzm nie jest spójną sektą. Gniewne spojrzenia, jakimi obrzucała reportera, gdy ten zadawał swoje impertynenckie pytania, po raz kolejny dowodziły, że jest  ideologiem pozbawionym tolerancji, który nie znosi konfrontacji.  Zainwestowała w swoją kampanię na rzecz trans-seksualistów  ogromny prestiż i wolę mocy (Nitzche), a porażka  okazała się dla niej zbyt dużym ciosem. Po tym skandalu ogłosiła rezygnację ze stanowisk pierwszego ministra i lidera SNP.

Giftzwerg wkrótce zniknie ze szkockiej polityki. Jest to dobre samo w sobie, a także dobre dla przyszłości lewactwa jako całości. Nie tylko Nicola Sturgeon zainwestowała ogromny prestiż i wolę mocy w kult trans-genderyzmu. To główny nurt lewicy na całym Zachodzie. Jeśli trans-genderyzm zostanie zdemaskowany i obalony z powodu swojego szaleństwa i kłamstw, będzie to ogromna porażka dla lewactwa i może okazać się, jak na ironię,  że ten ostry klin trans-genderyzmu zniszczy lewicową dominację w zachodniej polityce i kulturze.

 

Trans-okcydentalizm przyćmiewa trans-genderyzm

Dzieje się tak dlatego, że kłamstwa i obłęd trans-genderyzmu są również kłamstwami i obłędami tego, co można nazwać trans-okcydentalizmem (z łac. occidentalis – zachodni). Transgenderyzm opiera się na kłamstwie, że mężczyźni mogą stać się pełnymi i autentycznymi kobietami; trans-okcydentalizm opiera się na kłamstwie, że nie-biali mogą stać się pełnymi i autentycznymi obywatelami państw zachodnich. Jak wskazałem w poprzednim artykule, różnice rasowe nie są tak absolutne i łatwo definiowalne jak różnice anatomiczne między mężczyznami i kobietami, ale istnieją silne podobieństwa między trans-genderyzmem i trans-okcydentalizmem. W sensie dosłownym, mężczyźni nie mogą rodzić dzieci; w sensie metaforycznym nie-biali nie mogą urodzić zachodniej cywilizacji. Wręcz przeciwnie, są w stanie jedynie abortować zachodnią cywilizację.

Trans-okcydentalizm jest znacznie większym zagrożeniem dla kobiet i ich praw niż trans-genderyzm. Zdecydowanie sprzeciwiam się trans-genderyzmowi, ale ile trans-genderowych „kobiet” – czyli omamionych lub zboczonych mężczyzn – rzeczywiście zgwałciło lub w inny sposób skrzywdziło prawdziwe kobiety po uzyskaniu dostępu do przestrzeni przeznaczonej tylko dla kobiet? Gwałty i napaści ze strony transwestytów zdarzają się, ale są rzadkie. Teraz zapytajmy: Ilu trans-okcydentalnych mężczyzn – to znaczy nie-białych mężczyzn z zachodnim obywatelstwem lub zachodnim miejscem zamieszkania – zgwałciło lub w inny sposób skrzywdziło Białe kobiety? Ogromna liczba. Gwałty na Białych kobietach dokonywane przez trans-okcydentalnych mężczyzn są liczone w milionach. Innymi słowy, trans-okcydentalni nie-biali mężczyźni stanowią o wiele większe zagrożenie dla kobiet niż mężczyźni, którzy podają się za kobiety.

Trans-sceptycy tacy jak J.K. Rowling nigdy na to nie wskazują, ponieważ Rowling i jej sojusznicy są nadal lewakami. Innymi słowy, nie stają w obronie Prawdy, Piękna i Dobra: spierają się jedynie o swój status w tej lewicowej wojnie z Zachodem. TWRF, czyli Trans-Wybiórcze Radykalne Feministki, uważają, że trans-kobiety są nadal mężczyznami i dlatego stoją niżej od prawdziwych kobiet w wielkiej lewicowej hierarchii cnoty i łotrostwa. Tak, podziwiam J.K. Rowling za to, że zabrała głos, ponieważ SNP aprobuje nieograniczoną męską migrację do przestrzeni przeznaczonej tylko dla kobiet. To wymaga moralnej odwagi i naraziło ją na niezliczone groźby gwałtu i przemocy ze strony fanatyków trans-genderyzmu.

 

Pakistańczycy nigdy nie będą Szkotami

Podziwiałbym Rowling o wiele bardziej, gdyby zabrała głos z powodu przyzwolenia przez SNP na nieograniczoną migrację nie-białych do Szkocji. SNP wyrządza szkockim kobietom ogromną krzywdę, importując i uprzywilejowując gwałcicieli i mizoginów z Trzeciego Świata. Jednakże, ponieważ nie-biali mężczyźni są wyżej w lewicowej hierarchii niż Białe kobiety, lewicowe feministki takie jak Rowling nie protestują przeciwko imigracji nie-białych. W rzeczywistości Rowling i jej lewicowi sojusznicy będą niewątpliwie świętować, jeśli Szkocja zyska trans-okcydentalnego lidera w postaci Hamzy Yousufa, autorytarnego i nieznoszącego białych Pakistańczyka, który chce zastąpić Sturgeon na stanowisku lidera SNP. Jeśli Yousuf wygra walkę o przywództwo, Rowling powie coś w rodzaju: „Nie zgadzam się z polityką SNP dotyczącą trans-seksualistów, ale czy to nie wspaniałe, że partia jest teraz prowadzona przez potomka pakistańskich imigrantów?”.

Nie, to nie byłoby wspaniałe. Byłby to kolejny znak rozpadu Szkocji jako prawdziwego narodu. Klin zostałby wbity głębiej we wciąż żywe korzenie szkockiej tożsamości. Mianowanie Rishi Sunaka na premiera w 2022 roku zrobiło to z korzeniami brytyjskiej tożsamości. Hindus Sunak jest trans-brytyjczykiem, a nie prawdziwym Brytyjczykiem. Nie ma korzeni w Wielkiej Brytanii i jako brytyjski premier nie jest lojalny wobec prawdziwych Białych narodów Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii, ani nie troszczy się o nie. Zamiast tego, jest lojalny wobec siebie oraz bogatych i potężnych żydów, którzy kontrolują brytyjską politykę.

 

Żydzi nie mogą być Amerykanami

Żydzi byli pierwszymi trans-okcydentalistami. Uzyskali tę fałszywą tożsamość, kiedy zaczęli być akceptowani jako prawdziwi obywatele narodów zachodnich w XIX wieku. Ci pierwsi trans-okcydentalni żydzi byli klinem jeszcze w innym sensie. Byli klinem zła i ucisku, małym rozmiarem, ale silnym w spójności i woli mocy. Żydzi zaczęli rozszczepiać zachodnią tożsamość poprzez anty-biały i antychrześcijański aktywizm, a następnie odnieśli sukces w obaleniu zakazów imigracji nie-białych na całym Zachodzie. Po tym sukcesie, stworzyli transgenderyzm, klin wbity w tożsamość seksualną. Dlatego żyd Richard Levine, minister zdrowia w żydowskiej administracji Joe Bidena, jest tak doskonałym symbolem rozpadu Zachodu.

Levine jest zarówno trans-genderowy, jak i trans-amerykański, twierdząc, że jest zarówno kobietą, jak i Amerykaninem. W obu przypadkach kłamie. Jako mężczyzna, nie może być kobietą; jako żyd, nie może być Amerykaninem. I tak jak trans-kobiety szkodzą interesom prawdziwych kobiet, tak trans-amerykanie tacy jak Levine szkodzą interesom prawdziwych Amerykanów. Złowrogi trans-amerykański żyd Alejandro Mayorkas, tak zwany Sekretarz Bezpieczeństwa Narodowego, wbija klin jeszcze mocniej w Białe korzenie Ameryki poprzez masowe zwiększanie i tak już katastrofalnego poziomu imigracji nie-białych. Jeszcze bardziej złowrogi trans-amerykański żyd Merrick Garland, prokurator generalny USA. Prowadzi on  wojnę z „białą supremacją”, która jest judeo-lewicowym kodem dla „białego Narodu Amerykańskiego „.

Ci trans-amerykańscy żydzi są dowodem na to, że szkody wyrządzone przez trans-genderyzm są wielokrotnie mniejsze w stosunku do szkód wyrządzonych przez trans-okcydentalizm. Rzeczywiście, jeśli Nicola Sturgeon może być nazwana Giftzwerg, „trującym karłem”, trans-okcydentalni żydzi tacy jak Karol Marks, Zygmunt Freud i Franz Boas mogą być nazwani Giftriesen, lub „trującymi olbrzymami”. Obłęd i kłamstwa tych dawno zmarłych  żydowskich ideologów nadal zasilają wojnę z Zachodem. Ale mam nadzieję, że porażka  trans-genderyzmu będzie zapowiadać porażkę nad trans-okcydentalizmu. Lewicowcy kłamią, gdy  mówią, że mężczyźni mogą stać się kobietami. Kłamią również, gdy mówią, że nie-biali mogą stać się ludźmi Zachodu. Kobieca tożsamość należy tylko do kobiet, a zachodnia tożsamość należy tylko do Białych. Nie do Pakistańczyków czy Somalijczyków. A już na pewno nie do żydów.

Tobias Langdon

 

– – – – ◊ – – – –

 

Polemika Paula Craiga Robertsa

Ja widzę to tak, że jeśli rzeczywiście tak było, to żydzi uzyskali dużą pomoc od samych gojów. Sceptycyzm myśli oświeceniowej rozwalał cywilizację, poddając wszystko pod wątpliwość.  Jest to długi proces erozji, który jeszcze oczekuje na opisanie. Jacques Barzun podjął taką próbę w książce „Od świtu do dekadencji”, którą dedykował „wszystkim, których to może dotyczyć”.  Pierwsze wersy tej książki brzmią: „Wystarczy spojrzeć na cyfry, by przekonać się, że wiek XX dobiega końca. Wystarczy spojrzeć szerzej i głębiej, aby zobaczyć, że w tym samym czasie kończy się kultura Zachodu ostatnich 500 lat.”

Wygląda na to, że Barzun ma rację, bo w XXI wieku trudno znaleźć jakiekolwiek pozostałości kultury zachodniej. Zamiast tego, furorę robi upowszechnienie perwersji i instytucjonalizacja tyranii oraz demonizowanie białych grup etnicznych. Jednak w książce Bazuna nie dostrzegłem żadnego pomysłu lub propozycji odzyskania zniszczonej cywilizacji.

Zrzucenie całej winy za na żydów jest być może zbyt łatwym wyjaśnieniem. Nawet jeśli przyjmiemy za Langdonem, że żydzi są za to odpowiedzialni, musiała istnieć jakaś skaza w fundamentach cywilizacji białych gojów, którą żydzi mogli wykorzystać. Michael Polanyi wykazał tę skazę, ale jego wyjaśnienie nie spotkało się z zainteresowaniem.

Być może doszliśmy już tak daleko, że takiego pytania nie można już zadać. Z tego, co widać, biali nieżydowscy intelektualiści są raczej zaangażowani w atak na cywilizację zachodnią, a niż w jej obronę.

Afirmacja cywilizacji zachodniej zniknęła z edukacji. Dzieła sztuki, dawniej uznawane za osiągnięcia, dziś są określane przez kustoszy muzeów jako „rasistowskie”.  Naruszanie moralność chrześcijańskiej spotyka się z większym szacunkiem niż jej przestrzeganie. Uniwersytety, administracja i studenci nie szanują już Pierwszej Poprawki. Wolność słowa jest wszędzie likwidowana i traktowana jako „oszczerstwo” i „dezinformacja”, która jest zagrożeniem dla demokracji”. Prawda została przedefiniowana w to, co sprzyja projektom  wokizmu. Empiryczne fakty, które nie wspierają tych projektów, nie liczą się. Tym sposobem upada nauka.

Paul Craig Roberts

 

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: Paul Craig Roberts (March 15, 2023) – „Are Jews Responsible for the Destruction of Western civilization as Tobias Langdon Claims or Is the cause Self-Destruction Resulting from White Liberal attacks on White Confidence?”

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Osoba określona według prawideł żydowskich jako Żyd, najczęściej zrodzona z matki-Żydówki (choć te definicje nie są idealnie zbieżne w różnych rabinicznych szkołach, a przecież w judaizmie brak nadrzędnego i nieodwołalnego organu jakim w Kościele katolickim pełni Magisterium), będzie Żydem dopóki nie wyrzeknie się tej fałszywej religii. Natomiast z chwilą przyjęcia do swego serca i życia Boga w Trójcy Jedynego, przestaje automatycznie być żydem (w sensie religijnego nawrócenia), choć dalej – niestety – może mieć ciągoty do żydostwa, współplemiennych sentymentów i solidarności. To „niestety” było i jest zmorą historii.

Podobnie rzecz ma się z odmiennymi kulturowo grupami etniczno-rasowymi: dopóki nie przyjmą Jedynej Prawdziwej Wiary i wyrosłych z niej prawdziwych owoców cywilizacji zachodniej, pozostają obcymi i wrogimi zbiorowiskami.

 


 

.