Aktualizacja strony została wstrzymana

Elbląscy radni murem za… Romanem Szuchewyczem!

Sesja Rady Miejskiej Elbląga

9 stycznia tego roku, Pan Jacek Zbrzeźny z Elbląskiej Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna złożył w Radzie Miasta Elbląga, petycję swojego autorstwa dotyczącą zawieszenia relacji partnerskich z obecnymi, banderowskimi władzami Tarnopola po tym, jak Rada Obwodowa tego miasta podjęła jednogłośną uchwałę o postawieniu w tym mieście pomnika zwyrodniałego ludobójcy Narodu Polskiego, kata Wołynia i Małopolski Wschodniej, który obok Dmytro Kłaczkiwśkiego i Mykoły Łebiedia, wydał rozkaz ludobójczej, totalnej eksterminacji polskiej ludności Wołynia i Małopolski Wschodniej. Rada Obwodowa Tarnopola zobowiązała 21 grudnia 2022 roku lokalne władze tego partnerskiego miasta Elbląga, by projekt okazałego pomnika dowódcy ludobójczej UPA, był gotowy i przedstawiony Radzie Obwodowej najpóźniej do dnia dnia rocznicy śmierci tego mordercy Polaków, czyli 5 marca 2023 roku, zaś sam pomnik Czuprynki ma stanąć na centralnym placu miasta, obok pomnika Stepana Bandery, przed budynkiem Rady Obwodowej Tarnopola do 30 czerwca bieżącego roku, to jest do dnia urodzin Romana Szuchewycza.

9 marca na sesji rady miejskiej Elbląga, radni ,,pochylili się” nad petycją Pana Jacka Zbrzeźnego i po niezbyt długiej debacie na jej temat głosami 22 przeciw przyjęciu petycji, wobec głosu dwójki radnych którzy wstrzymali się od głosu, odrzucili petycję o zawieszeniu relacji partnerskich z nazistowsko – banderowskimi władzami Tarnopola. Tą dwójką radnych, którzy wstrzymali się od głosu, nie chcąc mieć nic wspólnego z tą haniebną decyzją pozostałego grona elbląskich radnych, byli Pani Elżbieta Banasiewicz i Pan Janusz Hajdukowski z pochodzenia… Ukrainiec! Oboje z Klubu Radnych PiS, którzy wyłamali się choć w taki sposób z grona pozostałych swoich skundlonych kolegów partyjnych, nie chcąc być zapamiętanymi, jako wyjątkowi zaprzańcy wtedy, kiedy należało zachować się jak trzeba. Dodatkowego smaczku w tym wszystkim nabiera tutaj fakt, że jednym z dwójki radnych, którzy nie chcieli mieć nic wspólnego z decyzją swoich pozostałych tchórzliwych kolegów i koleżanek, jest Pan radny pochodzenia ukraińskiego, który pokazał tym gestem, że nie zamierza identyfikować się ze swoimi kolegami i koleżankami ,,polakami”, którzy tą decyzją po raz kolejny napluli na setki tysięcy swoich rodaków, bestialsko wymordowanych przez ludobójcze kolaboracyjne wobec III Rzeszy, ukraińskie formacje zagłady, którzy do dziś, dzięki im podobnym decydentom z (nie)rządu warszawskiego, nie mają nawet swoich grobów. Tak więc jedną z dwójki radnych, którzy zachowali się jak trzeba, był radny pochodzenia ukraińskiego. Jakie wystawia to świadectwo pozostałym elbląskim radnym, mieniących się polakami, mówi to dosłownie wszystko! Krótko mówiąc Elbląscy radni w swojej ogromnej większości po raz już kolejny stanęli murem za Romanem Szuchewyczem i pozostałymi zbrodniarzami z UPA, oraz za przesłaniem rasistowskiej ideologii nienawiści Dmytro Doncowa, Stepana Bandery, Stepana Łenkawśkiego i innych potworów spod znaku tryzuba. Zapamiętajmy ich nazwiska i przypominajmy przy każdej nadarzającej się po temu okazji, ze szczególnym uwzględnieniem, najbliższej kampanii wyborczej, by ci ludzie zniknęli wreszcie raz na zawsze z lokalnej sceny politycznej i nie tylko!

Podsumowując. Największą ironią losu w tym akurat przypadku jest to, że ci sami elbląscy radni, w składzie prawie niezmienionym, z niewielkimi tylko kosmetycznymi przetasowaniami, w kwietniu 2010 roku, za przykładem swoich ówczesnych partyjnych szefów, Tuska, Pawlaka, Napieralskiego, a poniekąd również i samego Jarosława Kaczyńskiego, proszę sobie odświeżyć jego pierwsze publiczne wystąpienie telewizyjne po 10 kwietnia 2010 roku, namawiali nas niemal na wyścigi, abyśmy raźnym krokiem, bez dyskusji maszerowali wszyscy na cmentarze żołnierzy Armii Czerwonej, zapalać znicze na ich grobach, w ramach odgórnie zarządzonego wtedy ad hoc, nowego etapu mądrości w postaci nagłego przypływu miłości i pojednania z Rosją, a szczególnie z władzami na Kremlu. 

Minęło trzynaście lat od tamtej chwili i dosłownie ci sami ludzie, przekonują nas ponownie, z gorliwością nawróconych na nową wiarę neofitów, tym razem do tego, że Rosja dziś jest już niedobra, podżegając jednocześnie do wojny z nią i marszu na Moskwę, i że teraz mamy kochać ze wszystkich sił banderowską Ukrainę i jej rizunów z OUN – UPA i SS Galizien, oraz dwóch najbardziej znanych ukraińskich zbrodniarzy wojennych, kolaborantów Adolfa Hitlera i III Rzeszy, zwyrodniałych morderców naszych rodaków – Stepana Banderę i dowódcę UPA Romana Szuchewycza, jako niezłomnych bohaterów ich niemalże herkulesowych zmagań z wrażą komuną, no i rzecz jasna ich, a jakże, walki również o wolność Polski, z czego najwyraźniej ich zdaniem, jako Polacy, nie zdawaliśmy sobie do tej pory sprawy. A wyrżnięcie w pień prawie pół miliona naszych rodaków przez ukraińskie formacje zagłady na Kresach Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, zdaniem tych farmazonów z elbląskiego ratusza, zostało dokonane dla naszego wspólnego dobra.

To szyderstwo i kolejne plunięcie przez nich nam wszystkim w twarz, to prawdziwy chichot historii i zarazem miara upadku naszego społeczeństwa, że coś takiego tolerujemy.

Jacek Boki
11 Marzec 2023 r.

 

—— ◊ ——

 

 

Czterech wielbicieli zbrodniczej UPA i jej zwyrodniałego komandyra Romana Szuchewycza, odsłania Rondo Tarnopol 30 października 2017 r.

 

,,Nie wstydźmy się grabieży i podpaleń, nie wstydźmy się mordów. Na wojnie nie ma etyki. Etyka na wojnie to pozostałość niewolnictwa.’’

Dmytro Doncow – główny ideolog zbrodniczego, rasistowskiego ukraińskiego szowinizmu. Autor ,,Biblii’’ banderowców – książki pt. Nacjonalizm

—— ◊ ——

 

,,Nie może być mowy o wypędzeniu Polaków. Chodzi o fizyczną eksterminację, czyli totalne unicestwienie ich na miejscu, bez oglądania się na cokolwiek i bez różnicy płci i wieku. Majątek cały spalić, cenności zrabowane przekazywać na fundusz wyzwolenia Ukrainy.’’ 

Uchwała prowydu OUN – Grudzień 1942 rok. Podpisał ją osobiście Mykoła Łebied – Maksym, Ruban – Szef straszliwej Służby Bezpeky OUN – Bandery, ulubieniec polińskich pseudo elit, goszczących na swoich salonach tego ludobójcę narodu polskiego, po tzw. ,,przemianach” w latach 1991 – 1992, z honorami należnymi jedynie głową cywilizowanych państw, a nie zwyrodniałemu bandycie, mającemu na swoich brudnych łapach, niewinną krew setek tysięcy polskich mieszkańców Wołynia i Małopolski Wschodniej.

—— ◊ ——

,,Ukraino oskarżam cię o ludobójstwo, nigdy nie będziesz szczęśliwym narodem, z tą hańbą będziesz żyć na wieki.’’ 

Stanisława Mogielnicka – cudem ocalona z ukraińskiego ludobójstwa 12 lipca 1943 roku, we wsi Zagaje, powiat Horochów. 

—— ◊ ——

„Na narodzie ukraińskim nadal ciąży grzech ludobójstwa, do którego trudno mu się do tej pory przyznać i z którego trudno się oczyścić, choć było kilka prób takich postaw”. Wyrażam przekonanie, że dopóki ten naród nie wyzna swej winy, nie stanie w prawdzie i nie oczyści się z tego grzechu, nie będzie mógł cieszyć się błogosławieństwem. Mam jednak nadzieję, że rok fatimski przyczyni się do uświadomienia, iż brak pokoju na Ukrainie domaga się tego gestu, na który czekamy z miłości i z miłością. Potrzeba przeproszenia i przebaczenia za ten wielki grzech ludobójstwa.”(1)

Metropolita Lwowski – Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki – 2017 r.

—— ◊ ——

,,Wielu chce tę prawdę ukryć, wymazać z pamięci, bo przeszkadza w obecnych stosunkach, układach i sojuszach. Naiwni sądzą, że na kłamstwie o przeszłości będą w stanie zbudować bezpieczną teraźniejszość i przyszłość. Tak się jednak nie da. Cienie przeszłości pozostają.

Nie wolno ziarna prawdy mieszać z plewami chwastów, mających zagłuszyć głos historii. Nie pozwólmy się oszukać. Nie dajmy się zastraszyć poglądom, że to niemodne, niebezpieczne, zacofane, oszołomskie, niepopularne. To my znamy prawdę i ona stanie się podstawą do budowania naszej przyszłości, i przyszłości naszej Ojczyzny, dumnej, niepodległej, wolnej.’’

Fragment z kazania ks. Krzysztofa Bojko – duszpasterza Kresowian diecezji legnickiej, wygłoszone 10 lipca 2011 roku w Legnicy, w kościele pw. Św. Jana 

Za: Kresy we krwi - blogspot.com (11 marca 2023) | http://kresywekrwi.blogspot.com/2023/03/elblascy-radni-murem-za-romanem.html?m=0

Skip to content