Aktualizacja strony została wstrzymana

Stany Zjednoczone wystrzeliły międzykontynentalną rakietę balistyczną Minuteman III mogącą przenosić ładunek nuklearny

Miłujące pokój i zbrojące się tylko w intencjach obronych Stany Zjednoczone wystrzeliły międzykontynentalną rakietę balistyczną Minuteman III mogącą przenosić ładunek nuklearny. Na szczeście, był to pokaz siły i rakieta była nieuzbrojona.

 

Testowy start rakiety (dokładnie: Międzykontynentalny pocisk balistyczny  – ang. InterContinental Ballistic Missile – ICBM) przeprowadzono z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii o godzinie 23:01 w czwartek 9 lutego 2023 r.

 

 

Jak tłumaczy generał Thomas A. Bussiere, dowódca Air Force Global Strike Command:

Testowy start pokazuje sedno naszej misji odstraszania na światowej scenie … Zapewnienie naszego narodu i jego sojuszników, że nasza broń jest zdolna, a nasi lotnicy są gotowi i chętni do obrony pokoju na całym świecie w każdej chwili.

Jak widać, Stany Zjednoczone, które w swej najnowszej historii rozpoczęły najwięcej konfliktów wojennych i wojen, dalej pragną w tym samym stylu „obrony pokoju na całym świecie”. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie obłudne Stany Zjednoczone jako współczesne Imperium Zła są zdolne do kolejnego użycia broni jądrowej w dowolnym, oddalonym od swego terytorium, miejscu. Wszak użyly jej już dwa razy bez żadnych skrupułów.

Pomimo wzniecania dalszych konflików, w tym zbrojenia, finansowania i propagandowego wspierania Ukrainy, na terenie której rozgrywa się amerykańskie starcie z Rosją, jak również kreowanie konfliktu z Chinami, amerykańskie siły powietrzne utrzymują jednak, że test ten był planowany od miesięcy i nie był reakcją na wydarzenia na świecie, a podobne testy przeprowadzono wcześniej ponad 300 razy.

Każdy podobny test rakietowy przeprowadzony przez przeciwników Stanów Zjednoczonych, jest medialnie nagłaśniany i pokazywany jako „przygotowanie do ataku i wojny”. Tutaj dowiadujemy się, że USA przeprowadziło kilkaset testów tylko tego rodzaju broni nuklearnej, z minimalnym zainteresowaniem mediów. Co jest zrozumiałe, gdyż tego rodzaju „walka o pokój” nie może być negowana i krytykowana, a nawet specjalnie reklamowana.

Oprac. www.bibula.com
2023-02-11
na podstawie OAN

.