Aktualizacja strony została wstrzymana

Dojrzała odpowiedź Azarenki na natrętne pytanie reportera

Wiktoryja Azaranka, białoruska tenisistka i wielokrotna mistrzyni wieloszlemowych turniejów, po jednej z gier na tegorocznym Australian Open, zapytana została podstępnie podczas konferencji prasowej przez reporterkę i mądrze jej odpowiedziała.

 

 

Oto urywki wywiadu z Azarekną:

„Reporter: Było wiele ocen na temat wielu rosyjskich i białoruskich graczy na tym turnieju. Czy trudno jest Ci zapomnieć o tych wszystkich sprawach, kiedy wychodzisz na boisko? Czy myślisz, że wpływa to na inne zawodniczki?

Azarenka: Nie wiem, co chcecie, żebyśmy z tym zrobiły. … Nie wiem, jaki jest cel tego, że ciągle się o tym mówi, a te incydenty moim zdaniem nie mają nic wspólnego z zawodnikami, ale jakoś ciągle wciąga się w to zawodników. Więc jaki jest tutaj cel? Myślę, że to ty powinnaś zadać sobie to pytanie, a nie ja.

 

Przykro mi, ale aby nieco wyjaśnić: czy frustruje cię to, że szczególnie ostatniej nocy doszło do wyraźnej prorosyjskiej demonstracji na terenie turnieju, i że ci ludzie przychodzą i używają Australian Open jako platformy do tego typu demonstracji. Czy to cię nie frustruje?

Jakąkolwiek odpowiedź dałabym ci teraz, to i tak zostanie ona obrócona w dowolny sposób wygodny dla ciebie. Więc, czy to mnie martwi? Przeszkadza mi to, że na świecie dzieją się prawdziwe rzeczy i nie wiem, czy jesteś politykiem? Czy jesteś? Czy zajmujesz się polityką?

 

Nie, jestem dziennikarzem sportowym.

Tak, a ja jestem sportowcem i pytasz mnie o rzeczy, które być może ktoś mówi, że są w mojej kontroli, ale ja w to nie wierzę. Więc nie wiem, co chcesz, żebym odpowiedziała, a jeśli jest to pytanie prowokacyjne, to możesz rezegrać tę sprawę jakkolwiek chcesz.”

 

Jak widać, są jeszcze zawodnicy sportowi, którzy mają dosyć manipulacji medialnej, uprawiania politycznej proukraińskiej i antyrosyjskiej propagandy, upolityczniania sportu i wciągania w to sportowców. I potrafią odważnie odpowiedzieć napastliwym dziennikarzom to co myślą.

Oprac. www.bibula.com
2023-01-31

Skip to content