Absurd z sanepidu: “Karimata w przedszkolu niehigieniczna”

Aktualizacja: 2009-09-11 10:54 pm

Krakowski sanepid zabrania leżakowania na karimatach, bo to niehigieniczne. Więc starsze dzieci leżą bezpośrednio na… dywanach.

Niech się jeden urzędnik z drugim położy na dywanie i spróbuje zasnąć. Twardo, od podłogi ciągnie. Czysto jest pod warunkiem, że do sali nie wejdą rodzice z buciorami. Jak można uznać, że to bardziej higieniczna forma odpoczynku od leżenia na karimacie? – zastanawia się Elżbieta Biela, nauczycielka z Przedszkola nr 110.

Używania karimat zakazała wizytująca przedszkole starsza inspektor ds. higieny krakowskiego sanepidu. Krakowski sanepid zapytany o wyższość podłogi nad karimatą odpowiedział:

Przedszkolaki nie mogą leżakować na karimatach – podkreśla Anna Armatys, rzecznik sanepidu. Ale zaraz dodaje: – Mogą za to na nich odpoczywać.

Na czym polega różnica? Otóż leżakuje cała grupa w ściśle wyznaczonych godzinach. Maluchy są w tym celu przebierane w piżamki i przykrywane przyniesioną z domu pościelą. Leżą oczywiście na leżakach. Odpoczynek trwa krótką chwilę. Dziecko kładzie się wtedy na dywanie i słucha bajek czytanych przez przedszkolankę. – Nawet jeśli ktoś zaśnie, nie będzie to długi sen, bo wokoło hałasują koledzy – uważa Armatys.

Źródło tekstu: portal rodzinakatolicka.pl oraz Gazeta Wyborcza Kraków

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13838 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]