Aktualizacja strony została wstrzymana

To mówisz, że nie boisz się latać…?

To może być tylko kwestią czasu, zanim dojdzie do katastrofalnego wypadku lotniczego z powodu niekorzystnego zdarzenia zdrowotnego u pilota. Ale zniszczenia prawdopodobnie zamaskują dowody, więc jest całkiem możliwe, że nigdy się nie dowiemy.

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu RAIR Foundation USA na temat zmian standardów medycznych dla pilotów linii lotniczych i jakie to może przynieść skutki dla pasażerów. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

______________***______________

 

 

Deadly Skies: FAA zmienia reguły medyczne dla pilotów — narażając twoje życie na niebezpieczeństwo

 

Federalny Urząd Lotnictwa (FAA), organ odpowiedzialny za licencjonowanie pilotów, po cichu zmienił kryteria pomiaru stanu serca u pilotów.

Czym innym jest dla zawodowego sportowca zasłabnąć na boisku, tak jak wielu z nich miało w zwyczaju robić od czasu wprowadzenia szczepionek mRNA, a czymś zupełnie innym dla pilota za sterami samolotu, gdy stawką jest życie setek pasażerów.

Teraz wygląda na to, że Federalny Urząd Lotnictwa (FAA), organ odpowiedzialny za licencjonowanie pilotów, po cichu zmienił kryteria pomiaru stanu serca u pilotów. Do października 2022r. piloci musieli przejść rygorystyczne testy zdrowotne i mieć odczyty EKG w zakresie od 0,12 do 0,2. Jednak od 26 października FAA zwiększyła ten pomiar do 0,3. To ponad 100-procentowy wzrost od dolnego znacznika.

Jak zauważa dr Thomas Levy, praktykujący kardiolog i autor artykułu „Zapalenie mięśnia sercowego: kiedyś rzadkie, teraz powszechne” w czasopiśmie Orthomolecular Medicine News Service,

„To nie jest symboliczne wydłużenie odstępu PQ, ale bardzo duże. W badaniu Harvarda, które trwało 30-40 lat, wykazano, że osoby z odstępami PQ większymi niż 0,2 sekundy były dwukrotnie bardziej narażone na migotanie przedsionków, wykazywały trzykrotnie większe ryzyko konieczności wszczepienia rozrusznika serca (co oznacza obecność w zaawansowanym stopniu bloku serca) i prawie półtorakrotny wzrost śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny. Co więcej, większe wydłużenie odstępu PQ prowadziło do jeszcze większego ryzyka”.

Wydaje się, że zmiana reguł medycznych naraziła pasażerów linii lotniczych na większe ryzyko katastrofalnych szkód z rąk pilotów niezdolnych do latania. „To dlaczego dokonali zmiany, jest bardzo niejasne, ponieważ wydłużenie odstępu PQ z dopuszczalnego zakresu 120-200 milisekund do 300 milisekund nie poprawia bezpieczeństwa” – powiedziała pułkownik Theresa Long w programie Tucker Carlson Tonight Show.

„Chciałabym zobaczyć dane i badania, na których oparli tę decyzję. W lotnictwie jesteśmy instytucją opartą na danych, a wszystko koncentruje się wokół ograniczania ryzyka. Tak więc poszerzenie tego w rzeczywistości naraża społeczeństwo na większe ryzyko zdarzenia sercowego, którego nie wychwycono u pilota, ponieważ rozszerzono ten zakres. W świetle pojawiających się i przytłaczających danych pokazujących uszkodzenie mięśnia sercowego przez COVID i szczepionki przeciwko COVID, nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego mieliby wykonać taki ruch.”

Podczas gdy FAA odmówiła odpowiedzi na to pytanie zadane przez zespół Tuckera Carlsona, Steve Kirsch, nieustępliwy dziennikarz obywatelski, krytyczny wobec polityki COVID, ma pomysł. „To milczące przyznanie się rządu USA, że szczepionka na COVID uszkodziła serca naszych pilotów. Nie zaledwie kilku pilotów. Wielu pilotów i wiele uszkodzeń” – napisał w poście na Substack’u z 17 stycznia.

 

„Mam pewną hipotezę, dlaczego to zrobili. Uważam, że dzieje się tak, ponieważ wiedzieli, że jeśli zachowają oryginalny zakres, zbyt wielu pilotów będzie musiało zostać uziemionych. Byłoby to niezwykle problematyczne. W lotnictwie komercyjnym w USA doszłoby do poważnych zakłóceń.

„A dlaczego zrobili to po cichu, bez powiadomienia opinii publicznej lub mediów głównego nurtu? Jestem raczej pewien, że mi nie powiedzą, więc będę spekulować: to dlatego, że nie chcieli, żeby ktokolwiek wiedział. Innymi słowy, szczepionka na COVID poważnie okaleczyła wielu pilotów, a FAA o tym wie i nic nie powiedziała, ponieważ to mogłoby ostrzec cały kraj, że szczepionki są niebezpieczne. A tego nie wolno robić”.

 

Jako pasażerowie linii lotniczych słyszeliśmy niewiele lub nie słyszeliśmy nic, żadnych raportów na temat liczby pilotów, którzy zasłabli podczas lotu komercyjnymi samolotami pasażerskimi. Ale jest ich wielu. Mała próbka obejmuje lot Gulf Air z 22 listopada na trasie z Bahrajnu do Paryża, zmuszony do awaryjnego lądowania. Pilot został uznany za zmarłego. Nowo zatrudniony pilot American Eagle, kapitan Patrick Ford, zmarł podczas lotu z Chicago do Columbus 25 listopada, podczas gdy kapitan American Airlines, Bob Snow, miał zawał serca spowodowany arytmią podczas zbliżania się do lotniska w Dallas. Stracił przytomność po wylądowaniu i natychmiast był reanimowany elektrowstrząsami.

Podczas gdy FAA wyrzuca bezpieczeństwo pasażerów i zdrowie pilotów ze swoich dążeń i imperatywów funkcjonowania, aby kontynuować działalność, kierownictwo linii lotniczych i rządowe organy regulacyjne nie mogą twierdzić, że nie zostali ostrzeżeni. W grudniu 2021r. grupa lekarzy, prawników i rzeczników praw obywatelskich wysłała pismo jasno opisujące zagrożenia stwarzane przez zaszczepionych pilotów.

„Mówiąc prościej, każdy pilot latający teraz, który został zaszczepiony w USA, prawie na pewno nie otrzymał szczepionki zatwierdzonej przez FDA, ponieważ dostępne szczepionki J&J, Pfizer i Moderna nie zostały jeszcze zatwierdzone przez FDA. A nawet gdyby tacy piloci otrzymali szczepionkę zatwierdzoną przez FDA, zgodnie z odpowiednimi przepisami federalnymi, piloci nadal nie powinni latać przez kolejne 12 miesięcy – do czasu, gdy minie „co najmniej rok doświadczenia po wprowadzeniu do obrotu” po wstępnym zatwierdzeniu przez FDA.

„Powodu tego nie da się przecenić: historia i zdrowy rozsądek wskazują, że musi upłynąć dużo czasu po zatwierdzeniu przez FDA, aby upewnić się, że nowe produkty medyczne nie będą powodować działań niepożądanych (tak jak w przypadku talidomidu i glifosatu). Jest to szczególnie ważne, gdy osoby otrzymujące takie nowe, eksperymentalne produkty medyczne spędzają znaczną ilość czasu na dużych wysokościach i kontrolują duże jednostki przewożące setki pasażerów, z których wszyscy mogą zginąć lub doznać poważnych obrażeń w przypadku, gdy u pilotującego występuje niepożądane dla zdrowia zdarzenie”.

To może być tylko kwestią czasu, zanim dojdzie do katastrofalnego wypadku lotniczego z powodu niekorzystnego zdarzenia zdrowotnego u pilota. Ale zniszczenia prawdopodobnie zamaskują dowody, więc jest całkiem możliwe, że nigdy się nie dowiemy.

______________

[Źródło:] Deadly Skies: FAA Moves Medical Goalposts for Pilots – Putting Your Life At Risk, Miranda Sellick, January 22, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Air News czyli przegląd doniesień lotniczych [06.2021r]
Lekkomyślność i nieodpowiedzialność na skalę, która oszałamia. Teraz będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co stanie się z zaszczepionymi osobami, aby uzyskać prawdziwy obraz krzywdy, która im została wyrządzona. […]

______________

„AIRmageddon” czyli pilot z nami nie poleci [2022]
Dane pokazują, że w ciągu pierwszych 7 miesięcy od wprowadzenia tej tak zwanej szczepionki przeciw COVID, odnotowano 20 razy więcej zdarzeń niepożądanych i 23 razy więcej zgonów zgłoszonych w związku […]

______________

Tsunami zgonów czyli trzy krótkie filmy o…
Prokuratura Europejska (EPPO) wszczęła dochodzenie w sprawie zakupów szczepionek przeciwko koronawirusowi przez UE, co prawdopodobnie zwróci uwagę na rolę w tej sprawie przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. […]

 

Za: Legion sw. Ekspedyta – ekspedyt.org (23 stycznia 2023)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Dołożymy swoją cegiełkę to tej sprawy, bo sprawa jest chyba nieco bardziej zagmatwana.

Najpierw, co jest oczywiste. Nie ulega wątpliwości, że:

 • tzw. szczepionki doprowadziły do zdrowotnego upośledzenia organizmów
 • piloci są szczególnie narażeni (częste zmiany ciśnienia atmosferycznego, zmiany stref czasowych, ogromny stres) i nowe medykamenty, a szczególnie nowe produkty genetyczne powinny być badane przez wiele lat przed ich dopuszczeniem
 • wielu pilotów ucierpiało i ich zdrowie, a szczególnie układ kriownośny nie działa tak jak dotychczas i tak jak powinien
 • wielu pilotów ukrywa ten fakt z uwagi na to, że oznaczałoby to natychmiastowy koniec ich kariery zawodowej
 • wielu pilotów już zostało zmuszonych do rezygnacji z uwagi na utratę zdrowia
 • wielu już zostało kalekami
 • wielu nie żyje w wyniku tzw. szczepionki
 • Agencja FAA złamała swoje własne przepisy dotyczące używania przez pilotów leków (Np. pilotom nie wolno używać leków w ciągu 12 miesięcy po ich zatwierdzeniu przez Agencję Żywności i Leków FDA. Dopiero po tym okresie i przy „uważnym obserwowaniu skutków” FAA może rozpatrzyć dopuszczenie nowego leku/szczepionki. W przypadku tzw. szczepionki przeciwko Covid-19 złamano dotychczasowe zasady, gdyż 1) FDA nie wydało zatwierdzenia „szczepionki”, lecz jedynie tymczasową autoryzację EUA; 2) nie upłynąl okres „obserwowania skutków”; 3) zamknięto oczy na obserwowanie tych skutków; 4) zastosowano cenzurę, 5) od razu „szczepionkę” forsowano w pierwszym roku po EUA).
 • w trakcie wyszczepiania ludzkości FAA stanęło po stronie konspiracji antyzdrowotnej nie broniąc pilotów
 • związki zawodowe pilotów kompletnie zawiody
 • itd, itp. Listę można ciągnąć.

 

Jednak ta ostatnia (24 października 2022 r.) cichcem wprowadzona przez FAA zmiana, jeśli jej się dokładnie przyjrzeć, niekoniecznie musi być jedynie efektem obecnej sytuacji poszczepionkowej pilotów, choć oczywiście mogła być przeważającym argumentem.

W sumie chodzi o to, że sprawa nie jest nowa, i że FAA od wielu lat sondowała możliwości zwiększenia limitów PQ (ang. PR) i dopiero teraz dopięto swego wydając zmieniony przewodnik dla lekarzy badających pilotów („FAA Guide for Aviation Medical Examiners”). W nowym przewodniku zmieniono obowiązujące przez wiele lat kryterium pomiaru EKG stanu serca u pilotów.

FAA od wielu lat – powiedzmy to otwarcie i jak należy: konspirowało, celem zmiany przepisów. Oto dwa przykłady z oficjalnej strony FAA, gdzie wyraźnie wskazuje się na dopuszczalność – choć wtenczas niezatwierdzoną – zwiększonego limitu PR > 0.2. Mamy zatem do czynienia z manipulacją, pijarem, wprowadzaniem zamieszania, konspiracją.

Oto dokument z 3 lipca 2019. Dokument – niestety wydany w formie obrazowej broszury – gdzie pisze się o „wielu normalnych wynikach EKG”, a wśród nich mamy przykład pomiaru z podpisem „First-degree AV Block With PR Interval Between 0.21 and 0.29 Seconds„. Jak widać, wykracza to poza obowiązujące przepisy 0.12 < 0.2 i wprowadza „nową normę” 0,21 < 0.29.

 

Data stworzenia pliku PDF: 3 lipca 2019

Źródło PDF: https://www.faa.gov/pilots/safety/pilotsafetybrochures/media/NormalVariant_Poster_508.pdf

 

 

Drugi przykład, z 7 października 2018 roku. W zamieszczonym na stronie FAA filmie wypowiada się dr Warren Silberman, który twierdzi, że „jakikolwiek odstęp PR powyżej 0.30 sekundy wymaga ewaluacji”. Zatem już wtedy, na 4 lata przed nowymi przepisami, FAA twierdziło na swojej oficjalnej stronie internetowej, że dopuszczone do lotów są osoby z EKG poniżej 0,3 (choć wymagaja dalszej ewaluacji), chociaż obowiązywała wówczas norma poniżej 0,2.

 

 

O czym to wszystko świadczy?

Wygląda na to, że FAA zdając sobie sprawę z nadciągającej burzy z brakiem pilotów (to problem wieloletnich zaniedbań i przepisów), od lat usiłowało wprowadzić złagodzone przepisy. Burza nadeszła, wzmocniona przez tornado skutków szczepionkowych i zdecydowano się w końcu na urzeczywistnienie konspiracji, na zmianę przepisów. Łamiąc wszelką dyskusję społeczną, nawet wśród fachowców, unikając rozgłosu, mediów i tłumaczenia się, wieloletnia konspiracja stała się faktem.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że poprzez dopuszczenie pilotów z uszczerbkiem na zdrowiu, nowe przepisy przyczynią się do zmniejszenia bezpieczeństwa lotów.

 

Skip to content