Aktualizacja strony została wstrzymana

Donieck: Żołdactwo ukraińskie zbombardowało centrum handlowe i centrum rehabilitacji dla dzieci

Żołdactwo z jednostek należących do tzw. Sił Zbrojnych Ukrainy (AFU) przeprowadziło kolejny zmasowany atak, tym razem na centrum handlowe, niszcząc cywilny budynek – podaje portal FrontNieuws.

Aby dotrzeć do ofiar podczas intensywnej akcji ratowniczej, konieczne było wyburzenie fasady centrum handlowego. W budynku trafionym przez siły ukraińskie znajdował się supermarket i apteka i w trakcie ostrzału przebywało tam wielu cywilów.

Oprócz centrum handlowego „ukraińskie siły zbrojne” ostrzelały też z systemu MLRS centrum rehabilitacji dla dzieci. Pierwszy wiceminister informacji Donieckiej Republiki Ludowej, Daniil Bezsonow w swojej wiadomości na portalu społecznościowym nie ukrywał emocji. To zrozumiałe – pisał – że Ukraińcy nie wahają się uderzać nawet w instytucje dziecięce, choć wywiad ukraińskich formacji działa sprawnie i doskonale wiedzą, że w tym centrum rehabilitacji są dzieci i młodzież.

Według mera Doniecka Alekseja Kulemzina, ostrzał dzielnicy Kijowskiej miasta rozpoczął się w południe. Od strony wsi Lastochkino wystrzelono 6 pocisków o kalibrze 155 mm. O 12:10 ostrzelano petrowską dzielnicę Doniecka od strony wsi Kurachowo. Wystrzelono stamtąd 5 pocisków o kalibrze 155 mm.

Ukraińskie formacje zbrojne po raz kolejny dokonują zbrodni wojennych na ludności cywilnej. Ofiarami ostrzału „ukraińskich sił zbrojnych” są bezbronni ludzie, którzy, nawiasem mówiąc, przez sam kijowski reżim uważani są za „obywateli Ukrainy” (choć DPR od dawna należy do Federacji Rosyjskiej).

Oprac. www.bibula.com
2023-01-18
na podstawie www.frontnieuws.com (January 17, 2023) – „Oekraïense strijdkrachten hebben het kinderrevalidatiecentrum, een supermarkt en een apotheek in Donetsk beschoten”

Skip to content