Aerofłot wykupił kolejne samoloty od firm leasingowych

Aerofłot, rosyjski główny przewoźnik lotniczy dokonał zakupu 10 samolotów odrzutowych Boeing 777 od irlandzkich firm leasingowych.

Jak dowiadujemy się z niedawnego oświadczenia opublikowanego przez agencję prasową TASS, Aerofłot nabył pod koniec 2022 r. 10 Boeingów typu 777-300ER, które „były w leasingu finansowym w irlandzikiej firmie, od 2013 i 2014 roku”.

„Aerofłot będzie kontynuował prace nad dalszą realizacją transakcji zakupu samolotów w celu utrzymania w eksploatacji obecnej floty samolotów produkcji zagranicznej i rozszerzenia możliwości ich eksploatacji. Takie podejście potwierdza również wiarygodność Aeroflotu jako kontrahenta, który odpowiedzialnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań umownych” – oświadczył rosyjski przewoźnik.

W maju 2022 roku Aerofłot dokonał podobnego zakupu samolotów, wtedy ośmiu Airbusów A330, które były wydzierżawione od innych zachodnich firm.

Jakkolwiek Aerofłot nie podał szczegółów transakcji i nie wymienił nazwy firmy leasingowej, to poświadczył, że transakcja została zakończona po uzyskaniu „wszystkich wymaganych zezwoleń od rosyjskich i zagranicznych regulatorów”.

Jak widać, rosyjska strona pragnie utrzymywania normalnych i cywilizowanych stosunków handlowych z kooperantami, czego utrudniają bądź uniemożliwiają stricte polityczne decyzje państw zachodnich. Decyzje urzędników oraz polityków izolujące Rosję doprowadzają w rezultacie do pogorszenia stanu gospodarek i standardu społeczeństw zachodnich.

Oprac. www.bibula.com
2023-01-07

Skip to content