Sądzony za obronę polskich kupców

Aktualizacja: 2007-11-19 9:12 pm

Witold Kowalczyk, burmistrz Radzynia Podlaskiego stanął przed sądem za wydanie zakazu handlu cudzoziemcom. O sprawie było głośno w całym kraju. 13 lutego 2007 Kowalczyk wydał zakaz wstępu na targowisko i prowadzania działalności handlowej wszystkim cudzoziemcom. Za to został oskarżony przez bialską prokuraturę o przekroczenie swoich uprawnień. W przypadku uznania winy, oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Sekretarz miasta bronił swego szefa argumentując, że zdecydowane działanie burmistrza zdyscyplinowało obcokrajowców. Witold Kowalczyk nie chciał tego komentować.

Stanisław Stróżak, bialski prokurator rejonowy, stwierdził na początku października, że burmistrz działał na szkodę interesu prawnego. Przed prokuratorem szef radzyńskiego magistratu twierdził, że polecił funkcjonariuszom Straży Miejskiej, aby zabraniali handlować tylko tym cudzoziemcom, którzy nie posiadali zgłoszenia do działalności handlowej w Polsce.

Następna rozprawa 11 grudnia.

Burmistrz został oskarżony przez bialską prokuraturę o przekroczenie swoich uprawnień, gdy organa ścigania nic nie robiły gdy na ich oczach „handlarze” za wschodniej granic najczęściej Ormianie, Ukraińcy, Rosjanie i Białorusini oraz z imigranci krajów azjatyckich notorycznie łamali prawo RP. Powszechnie wiadomo, że ci handlarze to często przebywają na terenie Polski nielegalnie, nie posiadają odpowiednich zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej oraz handlują towarami akcyzowymi (alkoholem i papierosami), oraz pirackim płytami z muzyką, filmami i oprogramowaniem komputerowym, podrabianą odzieżą znanych firm, na czym traci budżet Państwa Polskiego kolosalne kwoty pieniędzy. Sądzenie burmistrza Radzynia Podlaskiego uznajemy za skandal i wynik chorego systemu prawnego. Człowiekowi, który broni interesów lokalnej społeczności, którą z mocy urzędu reprezentuje, przed nieuczciwą i nielegalną konkurencją winny się słowa uznania, a nie włóczenie po sądach i straszenie więziennymi kratami.

Oprac. RD

 

Za: Infopatria.pl

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1378 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]