Aktualizacja strony została wstrzymana

Lot Zelenskiego do Waszyngtonu

Żydowski błazen sprawujący z nadania Stanów Zjednoczonych komiczną funkcję „prezydenta Ukrainy” przyleciał niespodziewanie do USA, gdzie ma spotkać się z „prezydentem” Bidenem, wygłosić przemówienie przed połączonymi Izbami Kongresu celem uzyskania kolejnego zastrzyku finansowego, w wysokości nawet 45 miliardów dolarów (oligarchowie i przemytnicy ukraińscy zacierają ręcę…).

Sposób podróży nie został ujawniony, jednak wnikliwi internauci odszukali to, co dla telewizyjnej gawiedzi ma pozostać tajemnicą.

Odkryto, że w godzinę po ostatnim tweecie Zelenskiego, wystartował o 8:15 czasu polskiego (7:15 GMT) z lotniska w Rzeszowie (RZE) amerykański rządowy samolot Boeing C-40B.

Jak wiemy, lotnisko w Rzeszowie jest obecnie bardzo aktywne w czasie konfliktu amerykańsko-rosyjskiego na terenie Ukrainy, w którym Polska bezrozumnie bierze udział.

 

Samolot Boeing C-40B. Photo source: wikipedia

 

Samolot, który uważa się, że przewoził Zelenskiego przeleciał przez przestrzeń powietrzną Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i będąc już nad Atlantykiem natychmiast wyłączył swój transmitter.

Lot samolotu w ramach Misji Specjalnej 910 (Special Air Mission 910 – SAM910) można było śledzić na FlightAware: https://flightaware.com/live/flight/SAM910

Lądowanie spodziewane było na wojskowym lotnisku Joint Base Andrews (ADW) pod Waszyngtonem, gdzie lądują rządowe samoloty, i gdzie stacjonują słynne prezydenckie Air Force One.

Oprac. www.bibula.com
2022-12-21

 


 


Media: Polska nie została poinformowana przez Amerykanów, że Zełenski jedzie przez nasze terytorium

 

Żadna z polskich służb nie została zaangażowana w przejazd prezydent Ukrainy przez Polskę. Nie została nawet o jego przejeździe poinformowana.

Rewelacje takie podał portal Radia ZET, który twierdzi, że „transport prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego przez Polskę, w czasie jego podróży do USA, został przeprowadzony z pominięciem polskich służb i policji”. Informatorzy stacji twierdzą wręcz, że polskie służby nie zostały nawet poinformowane kogo Amerykanie eskortują w pociągu przez Polskę.

Według nich Wołodymyr Zełenski przekroczył granice Polski pociągiem specjalnym, nad którym władzy i służby polskie nie miały żadnej kontroli, nie wiedząc, kto jest jego głównym pasażerem. W Przemyśli Amerykanie przesadzili ukraińskiego prezydenta do samochodu i przewieźli na lotnisko w Rzeszowie, skąd Zełenski opuścił terytorium naszego kraju.[…]

Kwestię przejazdu Zełenskiego przez terytorium Polski skomentował również wiceminister spraw zagranicznych Witold Wawrzyk. Stwierdził on, że „wizyta prezydenta Ukrainy w USA była z nami niejako konsultowana”.[…]

Całość: Kresy.pl (22 grudnia 2022)

 


 

Zełenski W DRODZE POWROTNEJ spotkał się w Polsce z Dudą

 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w czwartek, że w drodze powrotnej z wizyty w USA spotkał się z polskim prezydentem Andrzejem Dudą. Nazwał prezydenta RP „przyjacielem Ukrainy” i dodał: „dziękuję za niezmienne i mocne wsparcie!”

„W drodze do domu spotkałem się z przyjacielem Ukrainy – prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Podsumowaliśmy ten rok, który przyniósł historyczne wyzwania z powodu wojny na pełną skalę. Omówiliśmy strategiczne plany na przyszłość, stosunki dwustronne i współpracę na szczeblu międzynarodowym w 2023 roku” – napisał Zełenski na serwisie Telegram.[…]

Całość: NCzas.com (22 grudnia 2022)

 


 

Skip to content