Aktualizacja strony została wstrzymana

Tak działa „amerykańska demokracja…”

Parlamentarzyści amerykańscy zagłosują jutro bądź pojutrze nad ustawą budżetową finansującą wydatki na obronę (Defense Bill), oczywiście zwiększającą zadłużenie kraju wobec prywatnych banków.

Najkrócej, najdobitniej i najbardziej precyzyjnie ujął to senator Rand Paul:

„Zapamiętajcie moje słowa: 16 lub 18 grudnia dostaniemy 3,000-stronicowy projekt ustawy, który zostanie nam podany na godzinę lub dwie przed głosowaniem. Wiem o tym, bo tak dzieje się co roku. Nikt go nie przeczyta. Nikt nie wie co projekt zawiera. Ale co jest gwarantowane, ustawa ta doda kolejny bilion dolarów [ang. trillion – 1012] do zadłużenia w przyszłym roku. Ten system nie działa”.

 

 

Nikt go nie przeczyta. Nikt nie wie co projekt zawiera.” Skąd my znamy te kukiełkowe zachowania „przedstawicieli społeczeństwa” i hucpę całej pozorowanej demokracji? Brzmi znajomo?

 

UZUPEŁNIENIE: Senat przegłosował 16 grudnia ustawę (National Defense Authorization Act) aprobującą 847 miliardów dolarów z przeznaczeniem na wydatki obronne. W ustawie zawarte zostały również zapisy na „pomoc dla Ukrainy”, w wysokości 800 milionów dolarów (ukraińscy dealerzy są zadowoleni) oraz – co ważne – zniesiony został przymus i obowiązek „szczepienia przeciwko Covid-19” członków sił zbrojnych. Przynajmniej jeden plus tego, że senatorzy nie mieli czasu na czytanie ustawy…

Oprac. www.bibula.com
2022-12-15/16

Skip to content