Tak działa „amerykańska demokracja…”

Parlamentarzyści amerykańscy zagłosują jutro bądź pojutrze nad ustawą budżetową finansującą wydatki na obronę (Defense Bill), oczywiście zwiększającą zadłużenie kraju wobec prywatnych banków.

Najkrócej, najdobitniej i najbardziej precyzyjnie ujął to senator Rand Paul:

„Zapamiętajcie moje słowa: 16 lub 18 grudnia dostaniemy 3,000-stronicowy projekt ustawy, który zostanie nam podany na godzinę lub dwie przed głosowaniem. Wiem o tym, bo tak dzieje się co roku. Nikt go nie przeczyta. Nikt nie wie co projekt zawiera. Ale co jest gwarantowane, ustawa ta doda kolejny bilion dolarów [ang. trillion – 1012] do zadłużenia w przyszłym roku. Ten system nie działa”.

 

 

Nikt go nie przeczyta. Nikt nie wie co projekt zawiera.” Skąd my znamy te kukiełkowe zachowania „przedstawicieli społeczeństwa” i hucpę całej pozorowanej demokracji? Brzmi znajomo?

 

UZUPEŁNIENIE: Senat przegłosował 16 grudnia ustawę (National Defense Authorization Act) aprobującą 847 miliardów dolarów z przeznaczeniem na wydatki obronne. W ustawie zawarte zostały również zapisy na „pomoc dla Ukrainy”, w wysokości 800 milionów dolarów (ukraińscy dealerzy są zadowoleni) oraz – co ważne – zniesiony został przymus i obowiązek „szczepienia przeciwko Covid-19” członków sił zbrojnych. Przynajmniej jeden plus tego, że senatorzy nie mieli czasu na czytanie ustawy…

Oprac. www.bibula.com
2022-12-15/16

Skip to content