RPA: Gołębie szybsze od afrykańskiego Internetu

Aktualizacja: 2009-09-9 9:06 pm

Jedna z południowoafrykańska firm telekomunikacyjnych przeprowadziła eksperyment pokazujący stan informatycznej sieci w tym najbardziej rozwiniętym kraju Afryki.

Jak donosi lokalna agencja informacyjna SAPA, firma Unlimited IT wypuściła 11-miesięcznego gołębia Winston z zapisaną na karcie magnetycznej informacją przyczepioną do nogi ptaka oraz jednocześnie rozpoczęła pobieranie danych siecią internetową największego dostarczyciela internetu Telcom. Gołąb dotarł z miejscowości Pietermaritzburg do Durbanu w godzinę i osiem minut pokonując 80 kilometrów, zaś ładowanie (downloading) tej samej ilości danych danych zajęło 2 godziny 6 minut i 57 sekund.

Prędkość i przepustowość łączy internetowych ma się poprawić po zainstalowaniu 17 tys. km światłowodowej sieci, która ma być gotowa na przyszłoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Stan gospodarki i infrastruktury kiedyś prosperującego kraju RPA przybrał katastrofalny stan po przejęciu rządów przez czarnych komunistów z Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Reuters
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13746 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]