Waszyngton: Indoktrynacja i formowanie żydowskiej młodzieży na sprawnych “lobbystów” proizraelskich

Aktualizacja: 2007-11-18 8:33 pm

Około 300 żydowskich uczniów szkół średnich przybyło w zeszłym tygodniu do Waszyngtonu na 3-dniowy kurs “nauki lobbowania”.

Kurs, organizowany przez najsilniejszy ośrodek lobbystyczny w Ameryce – żydowski American Israel Public Affairs CommitteeAIPAC, którego celem jest “lobbowanie amerykańskiego Kongresu i Białego Domu celem utrzymywania ścisłych amerykańsko-izaelskich relacji” – składał się z lekcji m.in. na temat “arabsko-izraelskiego konfliktu”. Uczestnicy spotkali się również z przedstawicielami Kongresu, z którymi “dyskutowano sprawę Iranu, rozmawiano o nadchodzącej konferencji pokojowej w Annapolis i o sprzedaży amerykańskiej broni Arabii Saudyjskiej i jej sojusznikom”. W kolejny dzień, jeden z głównych “lobbystów” z AIPAC, David Gillette rozmawiał z uczniami o “historii amerykańskiego zaangażowania w sprawy żydowskie”. “Stawka jest niesamowicie wysoka” – przyznaje Gillete -“gdyż jeśli Stany Zjednoczone nie będą wspierały Izraela, nikt nie będzie go wspierał”.

 


 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 


 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1374 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]