Szwecja: Ukarani za krytykę homoseksualizmu

Aktualizacja: 2007-11-18 4:17 pm

Urzędnicy rządowi udzielili właścicielom prywatnej szkoły chrześcijańskiej w Sztokholmie surowej reprymendy za nauczanie, że homoseksualizm jest grzechem.

Doniesienie do Szwedzkiej Narodowej Agencji Edukacji (Skolverket) w sprawie publicznej wypowiedzi dyrektora gimnazjum złożyli przedstawiciele Szwedzkiej Federacji Praw Lesbijek, Gejów i Transseksualistów (RFSL). Pedagog miał wyrazić swoją krytyczną opinię na temat homoseksualizmu w jednym z kanałów telewizyjnych. W wyniku dochodzenia urzędnicy z państwowej agencji uznali, że poglądy dyrektora szkoły stoją w sprzeczności z narodowym programem nauczania.

Do 30 listopada władze placówki muszą przedstawić, jakie środki przedsięwzięli, by dostosować nauczanie do obowiązującej polityki walki z dyskryminacją.

Większość szkół w Szwecji zarządzana jest przez oświatowe władze miejskie pod nadzorem państwa, jednak od niedawna istnieją tu także placówki prowadzone przez różne wspólnoty religijne.

Za: wiara.pl | nacjonalista.pl

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1371 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]