Aktualizacja strony została wstrzymana

Były kanclerz Helmut Kohl zgadza się z uwagami irańskiego prezydenta na temat Holokaustu?

TEHERAN, Iran, 6 marca 2006: Jak informuje irańska agencja prasowa Iran Focus, były kanclerz Niemiec Helmut Kohl miał powiedzieć irańskiemu businessmenowi, iż zgadza się on ze stwierdzeniem irańskiego prezydenta Mahmoud Ahmedinejad, że Holokaust był „mitem”. „To co Ahmedinejad powiedział o Holokauście leżało nam od dawna na sercu” – cytowano kanclerza, który miał dodać: „Przez lata chcieliśmy powiedzieć to samo, ale nie mieliśmy odwagi tego wypowiedzieć.”

Będący własnością rządu irańskiego dziennik napisał, że podczas przyjęcia z udziałem irańskich hotelarzy i przedsiębiorców, Kohl powiedział, że „zgadza się całym sercem” z uwagami Ahmedinejada dotyczącymi Holokaustu. Wypowiedzi prezydenta Ahmedinejad, popierane są przez innych polityków irańskich, w tym byłego prezydenta Ayatollaha Rafsanjani i są systematycznie przekazywane w mediach, które szeroko przedstawiają zagadnienia historyczne, również goszcząc osoby negujące Holokaust.


KOMENTARZ BIBUŁY: Trudno uwierzyć jest w tę informację, ale zamieszczamy ją, by pokazać jakie jest zapotrzebowanie w świecie arabskim na takie wieści. Zresztą, chyba nie tylko tam.

Skip to content