Ojcu grozi 15 lat więzienia za pocałowanie córki

Aktualizacja: 2009-09-7 8:38 pm

Wiele kontrowersji narasta wokół decyzji brazylijskich władz, które aresztowały włoskiego turystę po tym jak publicznie pocałował swoją 8-letnią córkę – informuje BBC News. Według dwójki świadków mężczyzna dotknął dziewczynki w “intymny” sposób. W świetle nowego, rygorystycznego prawa, które ma zwalczać seksualne wykorzystywanie nieletnich, mężczyźnie może grozić nawet 15 lat więzienia.

Mężczyzna, którego imienia nie ujawniono, od tygodnia przebywa w areszcie. Kolejna próba zwolnienia go z więzienia w ten weekend nie powiodła się. Jego brazylijska żona mówi, że cała sprawa jest jakimś nieporozumieniem. Twierdzi, że przez cały okres małżeństwa nie zauważyła niczego niewłaściwego w zachowaniu swojego męża. Personel kurortu, w którym doszło do zdarzenia, mówi, że nie widzieli niczego nadzwyczajnego.

Włoski turysta, 48-letni biznesmen, został aresztowany 2 września w nabrzeżnym mieście Fortaleza w północno-wschodniej Brazylii, gdzie był na wakacjach ze swoją brazylijską żoną i córką. Na mężczyznę złożyła donos para, która twierdzi, że dotykał on dziewczynkę w “niepoprawny” sposób oraz że całował ją w usta, kiedy byli blisko siebie w basenie, na oczach innych turystów. Para nie wiedziała, że są to ojciec i córka.

Pólnocno-wschodnie rejony Brazylii przez lata miały problem z pedofilami, którzy często przybywali tam z zagranicy. W większości hoteli znajdują się ostrzeżenia o ostrych karach za praktyki pedofilskie.

Brazylijska żona mężczyzny cały czas powtarza, że doszło do nieporozumienia. Świadkowie musieli źle zinterpretować fakt, że biały mężczyzna przebywa blisko małej dziewczynki o ciemnej skórze. Kobieta mówi, że te oskarżenia mogą zniszczyć jej rodzinę. Mężczyzna nadal przebywa w areszcie. Jego ewentualne wcześniejsze wypuszczenie będzie rozpatrywane we wtorek. Ze wstępnych ustaleń wynika (dziewczynkę zbadał m.in. psycholog), że nic na wskazuje na to, aby dziecko kiedykolwiek było molestowane.

Adam Wawrzyniec

Za: Najwyższy Czas! -- [Org. tytuł: « Ojcu grozi 15 lat więzienia za pocałowanie córki»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13680 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]