Aktualizacja strony została wstrzymana

Na wniosek premiera Morawieckiego będzie wprowadzana cenzura w Polsce?

„Na mój wniosek Rada Europejska przyjęła zapis do konkluzji mówiący o przeciwdziałaniu dezinformacji i propagandzie rosyjskiej. To bardzo ważne, bo widzimy doskonale, że wiele sił politycznych, nie tylko w Polsce, ale w Polsce oczywiście także, udaje, że inflacja jest zjawiskiem wewnętrznym, a nie że przyszła do nas z zewnątrz” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Lockdown, drukowanie pieniędzy, likwidacja kopalń – te zagadnienia za chwilę nie będą mogły być podnoszone, jako jedne z czynników kryzysu gospodarczego i energetycznego? Każdy kto śmie o tym mówić w takim kontekście, według premiera i UE, będzie szerzył ruską dezinformacje?

 

 

W piątek zakończył się dwudniowy szczyt UE. Na wniosek premiera Morawieckiego, będzie wprowadzana cenzura w Polsce?

„Na wniosek Polski Rada Europejska stwierdza w nich jednoznacznie, że to Rosja jest odpowiedzialna za skutki kryzysu energetycznego i gospodarczego oraz wszelkie związanie z nimi aspekty, z którymi dzisiaj boryka się praktycznie cała UE. W związku z tym rozmawialiśmy m.in. także o kolejnym pakiecie sankcji, które uderzą w rosyjską gospodarkę” – napisał premier Morawiecki na Facebooku.

„Rada przyjęła do konkluzji także postulowany przeze mnie wniosek o przeciwdziałaniu dezinformacji i propagandzie rosyjskiej. Niestety niektóre siły polityczne wciąż udają, że przyczyny problemów gospodarczych i inflacji nie pochodzą z zewnątrz i próbują zbić na tym kapitał polityczny” – dodał szef rządu.

 

Źródło: TVP INFO, tarnogorski, Facebook
Oprac. Łukasz Dudek
https://tarnogorski.info

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2022-10-21)

 

Skip to content