Aktualizacja strony została wstrzymana

Rekordowa liczba kandydatów w seminariach Bractwa św. Piusa X

Rokrocznie na początku października do seminariów duchownych Bractwa św. Piusa X na półkuli północnej przybywają nowi kandydaci do kapłaństwa; na półkuli południowej ma to miejsce w marcu. W tym roku do służby Bogu zgłosiło się wyjątkowo liczne grono młodych mężczyzn: pierwszy etap przygotowań seminaryjnych, tak zwany rok duchowości, rozpoczęło prawie osiemdziesięciu.

 

Nowi seminarzyści w Zaitzkofen

 

W rozbiciu na poszczególne seminaria wygląda to następująco:

– Seminarium św. Tomasza z Akwinu w Dillwyn (USA): 25 Amerykanów, dwu Kanadyjczyków i Brazylijczyk.

– Seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen (Bawaria): dziewięciu Polaków, sześciu Niemców, dwóch Chorwatów, Austriak, Duńczyk, Holender i Węgier. – To najliczniejsza grupa nowych kandydatów w całej historii tego seminarium. Wzrost powołań w ostatnich latach spowodował, że w budynku nie ma już wolnych miejsc i seminarium będzie musiało zostać rozbudowane.

– Seminarium św. Proboszcza z Ars we Flavigny (Francja): 14 Francuzów, dwóch Włochów oraz Anglik, Brazylijczyk, Hindus, Lankijczyk i Szwajcar. Po ukończeniu roku duchowości klerycy kontynuują formację w szwajcarskim Ecône.

– Seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja (Argentyna): dwóch Argentyńczyków, dwóch Brazylijczyków, dwóch Meksykanów, Chilijczyk, Nigeryjczyk i Nikaraguańczyk.

79 zgłoszeń w ciągu jednego roku kalendarzowego to największa roczna liczba kandydatów do seminariów Bractwa! Jest to sposobność, aby złożyć serdeczne podziękowanie Panu Żniwa, ponieważ w obecnym świecie każde powołanie jest swego rodzaju małym cudem. Musimy zatem bezustannie modlić się: po pierwsze o zachowanie powołań mężczyzn rozpoczynających formację w seminariach, po wtóre zaś o nowe żniwa, równie albo i bardziej obfite.

Panie, daj nam świętych kapłanów!

 

Za: Wiadomości Tradycji Katolickiej – news.fsspx.pl (17 października 2022) | https://news.fsspx.pl/2022/10/rekordowa-liczba-kandydatow-w-seminariach-bractwa-sw-piusa-x/