Dowódca armii izraelskiej bierze udział w obradach szefów sztabów NATO

Aktualizacja: 2007-11-13 12:00 am

Dowódca Kolegium Szefów Połączonych Sztabów “Izraelskich Sił Obronnych”, generał Gabi Ashkenazi odleciał dzisiaj, 13 listopada do Brukseli na dwudniowe posiedzenie szefów sztabów wojsk Paktu Północoatlantyckiego NATO.

Izrael, posiadający jedynie członkostwo w NATO w podgrupie określonej tzw. Dialogiem Śródziemnomorskim (Mediterranean Dialogue), zainicjowanym w 1994 roku, coraz intensywniej angażuje się w prace NATO.

Bez zasadniczej zmiany wizji NATO, nie jest obecnie możliwe przyjęcie Izraela do Paktu, jednak penetrowane są inne mniej oficjalne powiązania. Izrael próbuje zaagażować siły NATO oraz członków Unii Europejskiej do konfrontacji z Iranem oraz innymi wrogami Izraela.

Na bazie rozpętanej “wojny z terroryzmem” wielu prosyjonistycznych radykałów w Stanach Zjednoczonych wzywa do rozpoczęcia wojen sprzyjających planom budowy “Wielkiego Izraela”. Norman Podhoretz, znany żydowski autor w piśmie Commentary wzywa od kilku lat do “IV Wojny Światowej” (trzecią miała być Zimna Wojna), z aplauzem odnosząc się do nowej ofensywnej doktryny Busha wyrażonej “Osią Zła” i “niekończącą się wojną z terroryzmem”. Podhoretz dodaje jednak, iż wrzucone do tej “Osi” państwa (Irak, Iran, Korea Północna) to tylko początek prawdziwej walki, wołając:

“Reżimy, które należy zniszczyć nie są ograniczone jedynie do tych wymienionych członków “Osi Zła”. Jako minimum, ta Oś powinna być rozszerzona na Syrię, Liban i Libię, jak również takich “przyjaciół” Ameryki jak saudyjską królewską rodzinę i egipskiego Hosni Mubaraka, do spółki z Palestyńską Autonomią, czy to rządzoną przez Arafata czy innego swego wyznawcę.”

Według tych planów, Stany Zjednoczony i ich sojusznicy mają prowadzić w imieniu Izraela coraz to nowe wojny z państwami, które są wrogami Izraela. Izrael, przez kilkadziesiąt lat swego istnienia nie potrafił ułożyć pokojowych stosunków ze swoimi sąsiadami, generując nieustanne konflikty zbrojne, stosując brutalną przemoc wobec ludności cywilnej i stosując rasistowskie podziały wobec nie-żydowskich rezydentów Izraela.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1363 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]