Aktualizacja strony została wstrzymana

Problem i rozwiązanie – Biskup Ryszard Williamson

Oto krótki opis, nieco dostosowany, ale nie streszczony, naszego problematycznego świata współczesnego – oryginalny artykuł dostępny jest w języku francuskim, jeune-nation.com/lectures/nouveaute-imposture-trahison-de-macron – a poniżej krótkie wyjaśnienie, jak i dlaczego Różaniec Święty Matki Bożej jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Jakże wygodnie jest powiedzieć: „Nie wiem!  Nie jestem zainteresowany! I nie chcę wiedzieć!”, podczas gdy globalizm cały czas tka swoją sieć, w którą chce nas złapać, w której niepostrzeżenie zasłona nakazów i restrykcji, pod przykrywką wprowadzania udogodnień, bezdźwięcznie tłamsi wolności publiczne i osobiste, aby zadusić duszę, którą ludzie, od dawna wytresowani, mogliby jeszcze mieć. Cyfrowa tyrania i oddane konsumpcji społeczeństwo, zamieniając wszystko w towar o znanej cenie, ale bez wartości, tworząc w ten sposób wszechogarniające państwo, czynią stałe postępy pod przykrywką serii kryzysów umiejętnie zaaranżowanych, wykorzystanych i zmanipulowanych; kryzysów zdrowotnych, które już miały miejsce i które dopiero nadejdą, lub paniki z powodu otwartego starcia między suwerenną Rosją a globalistycznym głębokim państwem zakorzenionym w Waszyngtonie, Londynie, Tokio, Paryżu i Berlinie.

Nasze społeczeństwa są na granicy cywilizacyjnego rozpadu. Właśnie teraz jest to wybór pomiędzy powrotem do jakiegoś naturalnego porządku, a transhumanistycznym resetem, który obiecuje nam Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Ten Wielki Reset zaczyna się od cyfryzacji ludzkości, a ma się zakończyć połączeniem człowieka z komputerem, poprzez połączenie ludzkiego mózgu z maszyną. Nasze klasy rządzące są mistrzami w tej morderczej ideologii, idei nieograniczonego postępu, w którym sumienie nie odgrywa żadnej roli.

Prezydent Macron we Francji i premier Trudeau w Kanadzie są liderami w tym superliberalnym, mesjanistycznym i totalitarnym projekcie, który rości sobie prawo do przygotowania Rządu Światowego.  To szarlatani, którzy wspięli się do władzy dzięki kłamstwom i manipulacji. Rządzą tłumami utrzymywanymi w permanentnym stanie szoku przez mass-media, w panicznym strachu przed zmianami klimatycznymi, plan-demiami, ekspansjonizmem Rosji… tym samym zdradzają oni swoją demokrację, narody i ludzi, którzy ich wybrali, a których sami prowadzą w przepaść.

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie, to po pierwsze, dlaczego Matka Boża?  Ponieważ Bóg istnieje i chce, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni (1 Tm 2, 4), natomiast diabeł również istnieje i chce, aby wszyscy ludzie znaleźli się w piekle. To właśnie diabeł jest w głównej mierze odpowiedzialny za problemy współczesnego świata, które zostały nakreślone powyżej. Jest on jednak zbyt silnym przeciwnikiem dla zwykłych ludzi (por. Ef 6, 12). Dlatego rozwiązanie należy do samego Boga. Ponieważ jednak upadła natura ludzka w miarę zbliżania się końca świata wpada w coraz poważniejsze kłopoty, Pan Bóg w coraz większym stopniu powierza ratowanie dusz łagodnej Matce Bożej, jako Orędowniczce, którą grzesznikom jest trudniej odepchnąć niż nawet Jego Najświętsze Serce. Stąd też, zwłaszcza od roku 1789, kiedy to Rewolucja Francuska zainicjowała, jak można by powiedzieć, współczesny świat, Ona jest szczególnie powołana przez Pana Boga, aby wstawiać się u Niego za ludzkością. Pan Bóg pragnie, aby rola Matki Bożej została uznana poprzez rozpowszechnienie nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca.

Po drugie, kiedy Ona interweniuje wśród ludzi, dlaczego prawie zawsze promuje modlitwę różańcową?  Ponieważ jest to modlitwa prosta i pokorna, zajmująca nasze usta wychwalaniem Pana Jezusa i Jej samej, zajmująca nasze umysły Tajemnicami wspólnego życia Pana Jezusa i Jej samej oraz zajmująca nasze palce paciorkami, które będą kontynuowały modlitwę, gdy nasze umysły zaczną bujać w obłokach, i które wezwą nasze umysły z powrotem do modlitwy, gdy przestaniemy marzyć. Krótko mówiąc, Różaniec jest wyjątkowo dobrze przystosowany do tego, by pomóc naszej upadłej ludzkiej naturze zwrócić się do Jej Boskiego Syna i do Boga przez Nią samą. Równie dobrze można by oskarżyć – jakże współczesne porównanie! – lejek, że zatrzymuje benzynę z kanistra, jak oskarżać Ją o zatrzymywanie dla siebie jakiejkolwiek uwagi czy adoracji należnej Jej Synowi!

Kyrie eleison.

+Biskup Ryszard Williamson

 

Komentarz Eleison nr DCCLXXXVII (787)

13 sierpnia 2022

 

Za: Non Possumus - Katolicki Ruch Oporu - Komentarze Eleison Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Williamsona | https://fsspxr.wordpress.com/komentarze-eleison/