Aktualizacja strony została wstrzymana

PAP nabrała się na fejk o „otyłym generale” Putina

Dziennikarze z Belgii negatywnie zweryfikowali doniesienia brytyjskiego tabloidu na temat rzekomego „otyłego generała”, którego Putin rzucił do walki na Ukrainie. Fejk o nim rozpowszechniała w Polsce m.in. Polska Agencja Prasowa.

 

 

25 czerwca brytyjski tabloid Daily Star powołując się na anonimowe, wysoko postawione źródła wywiadowcze, opublikował artykuł o emerytowanym generale rosyjskiej armii o imieniu Pawieł (dosłownie: Pavel), którego Władimir Putin miał wezwać z emerytury i wysłać na wojnę na Ukrainie na miejsce jednego z dowódców jednostek specjalnych, który został ranny od ukraińskiego ostrzału. 67-letni wojskowy wysłany do walki na Ukrainę miał ważyć 130 kilogramów, mieszkać na przedmieściach Moskwy, zjadać pięć posiłków dziennie i popijać je co najmniej litrem wódki. Generał Pawieł miał być tak gruby, że potrzebował dwóch kamizelek kuloodpornych, by okryć swoje ciało. Tabloid zilustrował artykuł zdjęciem, na którym rzeczywiście widać otyłego wojskowego.[…]

Całość: Kresy.pl (18 lipca 2022)

 

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: PAP „nabiera” się na większość fałsz-informacji przedrukowując bez refleksji treści zamieszczone w AP, Reuters, UPI, AFP czy samemu tworząc fantazjyjne niusy. Vide prowadzona przez PAP kampania dezinformacyjna na temat tzw. pandemii, tzw. szczepionek, teraz na temat Rosji, Ukrainy oraz – zawsze miłujących pokój – Stanów Zjednoczonych (które de facto doprowadziły do największej ilości wojen i przeprowadzały zamachy terrorystyczne w różnych krajach świata), jak również na setki innych tematów.

PAP jest godną kontynuatorką funkcjonującej jako podstawowe narzędzie propagandy komunistycznej Polskiej Agencji Prasowej Polpress, wszak utworzonej w Moskwie przez Związek Patriotów Polskich. Nic nie zmieniło się.

 


 

Skip to content