“Pakt Ribbentrop-Mołotow zjednoczył Ukrainę”

Aktualizacja: 2009-08-31 7:15 pm

„Pakt Ribbentrop – Mołotow zjednoczył Ukrainę” – oświadczyła na konferencji prasowej w Kijowie poświęconej powstaniu ukraińskiego filmu dokumentalnego “Syndrom pamięci” poseł Partii Regionów Hanna Herman.

Jak informuje “Nasz Dziennik”, poseł Partii Regionów oświadczyła, że Ukraińcy powinni pozytywnie oceniać układ zawarty przez dwa totalitarne państwa. “Gdyby nie pakt Ribbentrop – Mołotow, to Ukraina zachodnia i wschodnia może jeszcze długo nie zjednoczyłyby się w jedno państwo. I jakbyśmy tego paktu nie oceniali, powinniśmy fakty historyczne oceniać z pozycji ukraińskich interesów narodowych” – dodała Herman.

Wypowiedź deputowanej wywołała ostry protest Stanisława Kosteckiego, prezesa Związku Polaków na Ukrainie. Według korespondenta “Naszego Dziennika” powiedział on: “Nie będę brał udział w tym zbiorowisku. Przepraszam. Do widzenia” i opuścił salę.

Pochodząca z Kijowa Hanna Herman jest wiceprzewodniczącą grupy parlamentarnej Partii Regionów w Radzie Najwyższej Ukrainy.

tr/Kresy.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Według informacji jednego z Czytelników, należy się sprostowanie do powyższej informacji pochodzącej z portalu Kresy.pl: Hanna Herman nie pochodzi z Kijowa, lecz urodziła się we wsi Kołodruby rejonu Mikołajowskiego obwodu Lwowskiego.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13525 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]