Wielka Brytania: Konieczna indoktrynacja księży zagraniczych

Aktualizacja: 2007-11-9 12:00 am

Księża zagraniczni przybywający do Wielkiej Brytanii, będą musieli przejść specjalny kurs wskazujący na “prawidłowy sposób interpretacji doktryny kościelnej”.

Na pierwszy trzytygodniowy kurs zorganizowany przez Ushaw College niedaleko Durham, przyjętych zostało siedmiu księży – z Indii, Nigerii i z Polski. Ksiądz Terry Drainey, prezydent uczelni wyjaśnia, że: “Niektórzy zagraniczni księża pracujący w Wielkiej Brytanii są zbyt dogmatyczni w niemal wszystkich sprawach moralnej nauki Kościola. To nie jest sposób w jaki my robimy to tutaj. Ten kurs pokaże jak należy rozwiązywać sprawy w wielu różnych zagadnieniach dotyczących katolików, wlączając w to rolę kobiet w Kościele, rozwody, udzial świeckich oraz homoseksualizmu.”

Kurs opracowany został pod kierunkiem biskupa Crispian Hollis z Portsmouth. Koszt £1,500 od osoby.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1346 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]