Aktualizacja strony została wstrzymana

Bilderberg bierze się za Chiny – Pepe Escobar

Gdy chłopcy na posyłki z Davos i grupy Bilderberg spojrzą na Wielką Szachownicę, zdadzą sobie sprawę, że era ich nieustannych darmowych obiadów dobiegła końca.

W Waszyngtonie odbywa się właśnie 68. spotkanie grupy Bilderberg, dyskretne i niezauważalnie, niczym wirus. Żadnych teorii spiskowych o „tajnej kabale”, bardzo proszę. To tylko miła, „zróżnicowana grupa przywódców politycznych i ekspertów”, która pogawędzi, pośmieje się i napije się bąbelków.

Nie sposób jednak nie zauważyć, że wybór miejsca mówi więcej niż cała – doszczętnie spalona – Biblioteka Aleksandryjska. W roku wybuchu wyczekiwanej wojny zastępczej między NATO a Rosją, omawianie jej niezliczonych konsekwencji pasuje do stolicy Imperium Kłamstwa o wiele bardziej niż Davos sprzed kilku tygodni, gdzie niejaki Henry Kissinger doprowadził ich do szału, głosząc konieczność toksycznego kompromisu o nazwie „dyplomacja”.

Listę uczestników Bilderberg 2022 przegląda się z przyjemnością. Oto tylko niektórzy z nich:

James Baker, Consigliere extraordinaire, obecnie zwykły dyrektor Biura Oceny Aktywów w Pentagonie.

José Manuel Barroso, były szef Komisji Europejskiej, otrzymał później złoty spadochron w postaci stanowiska prezesa Goldman Sachs International.

Albert Bourla, Ważny Gość z firmy Pfizer.

William Burns, dyrektor CIA.

Kurt Campbell, pomysłodawca ” zwrotu ku Azji” Obamy/Hillary, obecnie koordynator Białego Domu do spraw Indo-Pacyfiku.

Mark Carney, były prezes Banku Anglii, jeden z twórców Wielkiego Resetu, obecnie wiceprezes Brookfield Asset Management.

Henry Kissinger, głos establishmentu (lub zbrodniarz wojenny: do wyboru).

Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej.

Minton Beddoes, redaktor naczelny „The Economist”, który przekaże wszystkie najważniejsze wytyczne Bilderbergów na kolejnych okładkach magazynu.

David Petraeus, patentowany symbol porażki niekończących się podbojów i przewodniczący KKR Global Institute.

Mark Rutte,  wojowniczy premier Holandii.

Jens Stoltenberg, główny papuga NATO, przepraszam, sekretarz generalny.

Jake Sullivan, dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Przynależność ideologiczna i geopolityczna tych członków tej „zróżnicowanej grupy” nie wymaga dalszego komentarza. Sprawa staje się jeszcze bardziej ekscytująca, gdy zobaczymy, o czym będą dyskutować.

Wśród rozmaitych zagadnień, znajdujemy: „wyzwania stojące przed NATO”; „zmiany w regionie Indo-Pacyfiku”; „ciągłość rządów i gospodarki” (teoria spiskowa: ciągłość w przypadku wojny nuklearnej?); „zakłócenia globalnego systemu finansowego” (to się już dzieje); „zdrowie po pandemii” (teoria spiskowa: jak wywołać następną pandemię?); „handel i deglobalizacja”; i oczywiście dwa wyborne steki z wołowiny wagyu: Rosja i Chiny.

Ponieważ Bilderberg przestrzega zasad Chatham House, zwykli śmiertelnicy nie będą mieli pojęcia, co tak naprawdę „zaproponowano” lub zatwierdzono, a żaden z uczestników nie będzie mógł o tym rozmawiać z nikim innym. Jeden z moich najlepszych nowojorskich informatorów, mający bezpośredni dostęp do większości Mistrzów Wszechświata, uwielbia żartować, że Davos i Bilderberg są tylko dla chłopców na posyłki: ci, którzy naprawdę rządzą, nawet nie zadają sobie trudu, by się tam pojawić, zaszywając się na swoich super-prywatnych spotkaniach w super-prywatnych klubach, gdzie zapadają prawdziwe decyzje.

Jednak każdy, kto choć trochę zainteresuje się zgniłym stanem „międzynarodowego porządku opartego na zasadach”, będzie miał całkiem dobre pojęcie o rozmowach  Bilderbergów w 2022 roku.

Co na to Chińczycy?

Sekretarz stanu Little Blinken – pomocnik Sullivana w trwającym remake’u Crash Test Dummies administracji Dumb and Dumber – stwierdził ostatnio, że Chiny „wspierają” Rosję w sprawie Ukrainy, zamiast zachować neutralność.

Tak naprawdę chodzi o to, że Little Blinken sugeruje, iż Pekin chce zdestabilizować sytuację w regionie Azji i Pacyfiku – co jest natarczywym absurdem. Jest to jednak główna narracja, która musi utorować drogę USA do wzmocnienia swojej „indo-pacyficznej” mikstury. Taką  właśnie informację Sullivan i Kurt Campbell przekażą „zróżnicowanej grupie”.

Davos – ze swoją mantrą „Wielkiej Narracji” – całkowicie wyklucza Rosję. W Bilderberg chodzi głównie o powstrzymanie Chin, które są przecież największym zagrożeniem egzystencjalnym dla Imperium Kłamstwa i jego satrapii.

Zamiast czekać na smakołyki z Bilderberg podawane nam przez „The Economist”, lepiej jest sprawdzić, co o nowym „kolektywnym Zachodzie” i jego nowych przekrętach sądzą Chińczycy.

Zacznijmy od Justina Lin Yifu, byłego głównego ekonomisty Banku Światowego, a obecnie dziekana Instytutu Nowej Ekonomii Strukturalnej na Uniwersytecie Pekińskim, oraz Sheng Songcheng, byłego szefa Departamentu Badań Finansowych i Statystyki Banku Chin.

Prognozują, że jeśli Chiny osiągną „dynamiczne zero infekcji” wirusem Covid-19 do końca maja (tak się rzeczywiście stało: patrz koniec blokady Szanghaju), chińska gospodarka może wzrosnąć  w 2022 roku o 5,5%.

Odrzucają imperialną próbę stworzenia „azjatyckiej wersji NATO”: „Tak długo, jak Chiny będą się rozwijać w obecnym lub szybszym tempie, kraje europejskie i ASEAN(Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) nie będą brały udziału w amerykańskiej pułapce tworzenia podziałów, aby zapewnić sobie wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy”.

Trzech naukowców z Instytutu Studiów Międzynarodowych w Szanghaju i Uniwersytetu Fudan porusza tę samą kwestię: zapowiadane przez Amerykanów „Ramy gospodarcze dla regionu Indo-Pacyfiku”, które mają być gospodarczym filarem strategii na rzecz regionu Indo-Pacyfiku, to nic innego jak nieudolna próba „osłabienia wewnętrznej spójności i regionalnej autonomii ASEAN-u”.

Liu Zongyi podkreśla, że pozycja Chin w centrum wzajemnie połączonych azjatyckich łańcuchów dostaw „umocniła się”, zwłaszcza teraz, gdy rozpoczyna się realizacja największego porozumienia handlowego na świecie – Regionalnego Kompleksowego Partnerstwa Gospodarczego (RCEP).

Chen Wengling, główny ekonomista think tanku działającego przy Państwowej Komisji Rozwoju i Reform, zauważa „kompleksową wojnę ideologiczną i technologiczną przeciwko Chinom” rozpoczętą przez Amerykanów.

Podkreśla jednak, że „nie są oni gotowi na gorącą wojnę, ponieważ gospodarki USA i Chin są ze sobą zbyt ściśle powiązane”. Kluczowym czynnikiem jest to, że „USA nie poczyniły jeszcze znaczących postępów we wzmacnianiu swojego łańcucha dostaw, koncentrując się na czterech kluczowych dziedzinach, w tym na półprzewodnikach”.

Chen martwi się o; „bezpieczeństwo energetyczne Chin”; „milczenie Chin” w sprawie amerykańskich sankcji wobec Rosji, które „mogą spowodować odwet USA”; oraz, co najważniejsze, jak „wpłynie to na chiński plan budowy Inicjatywy Pasa i Drogi (BRI) z Ukrainą i krajami UE”. W praktyce oznacza to, że BRI będzie musiał przekierować korytarze gospodarcze na Iran i Azję Zachodnią, a także na Morski Jedwabny Szlak, w miejsce korytarza transsyberyjskiego przez Rosję.

Yu Yongding, z Chińskiej Akademii Nauk Społecznych (CASS) i były członek Komitetu Polityki Pieniężnej Banku Centralnego, postanowił uderzyć w czułe miejsce, zauważając, że „światowy system finansowy i dolar amerykański zostały przekształcone w narzędzia geopolityczne. Nikczemne zachowanie Stanów Zjednoczonych polegające na zamrożeniu rezerw walutowych nie tylko poważnie nadszarpnęło międzynarodową wiarygodność USA, ale także zachwiało zaufaniem do dominującego na Zachodzie międzynarodowego systemu finansowego”.

Wyraża on konsensus panujący wśród chińskich służb wywiadowczych, że „jeśli dojdzie do konfliktu geopolitycznego między USA a Chinami, poważnie zagrożone będą zagraniczne aktywa Chin, zwłaszcza ich ogromne rezerwy. Dlatego należy pilnie skorygować skład chińskich zewnętrznych aktywów i pasywów finansowych oraz zmniejszyć udział aktywów denominowanych w dolarach amerykańskich w portfelu rezerw.

Ta szachownica jest do bani

Praktycznie we wszystkich sektorach chińskiego społeczeństwa toczy się poważna debata na temat militaryzacji światowego kasyna finansowego przez Amerykanów. Wnioski są nieuniknione: należy szybko i za wszelką cenę pozbyć się amerykańskich obligacji skarbowych; zwiększyć import towarów i materiałów strategicznych (stąd znaczenie partnerstwa strategicznego Rosja-Chiny); oraz solidnie zabezpieczyć zagraniczne aktywa, zwłaszcza rezerwy walutowe.

W międzyczasie „zróżnicowana grupa” Bilderbergów po drugiej stronie stawu, dyskutuje między innymi o tym, co tak naprawdę się stanie, jeśli doprowadzi się do wysadzenia w powietrze szwindla o nazwie MFW (jest to kluczowy punkt wdrożenia Wielkiego Resetu, czyli „Wielkiej Narracji”).

Zaczynają dosłownie wariować na myśl o powolnym, ale nieuchronnym wyłanianiu się alternatywnego, opartego na zasobach, systemu monetarno-finansowego: dokładnie takiego, jaki obecnie omawia i projektuje, przy udziale Chin,  Euroazjatycka Unia Gospodarcza (EAEU).

Wyobraźmy sobie system anty-Bilderberg, w którym koszyk podmiotów Globalnego Południa, bogatych w zasoby, ale biednych gospodarczo, jest w stanie emitować własne waluty oparte na towarach i wreszcie pozbyć się statusu zakładników MFW. Wszyscy oni bacznie przyglądają się rosyjskiemu eksperymentowi „gaz za ruble”.

 W przypadku Chin zawsze liczyć się będą ogromne ilości kapitału produkcyjnego, stanowiącego podstawę ogromnej, niezwykle głębokiej infrastruktury przemysłowej i społecznej.

Nic dziwnego, że chłopcy z Davos i Bilderberg, gdy patrzą na Wielką Szachownicę, są przerażeni: ich era nieustannego darmowego obiadu dobiega końca. Cyników, sceptyków, neoplatoników i taoistów ucieszyłby fakt, że to właśnie panowie (i panie) z Davos-Bilderberg sami siebie zamknęli w zugzwangu.

Wszyscy się wystroili, ale nie mają dokąd pójść. Nawet Jamie Dimon z JP Morgan – który nawet nie pofatygował się do Bilderberg – jest przerażony, mówiąc, że nadciąga gospodarczy „huragan”. Wywrócenie szachownicy też nie jest żadnym lekarstwem: co najwyżej może to zapowiadać uroczystą wizytę  Panów Sarmata i Cyrkona(ruskie szybkie rakiety-dop. tłumacza), niosących hipersoniczne bąbelki.

Pepe Escobar

 

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: The Saker (June 04, 2022) – „Bilderberg does China”

 


 

Żeby nie uszło uwadze – bo warto te rzeczy notować, gdyż niekiedy znikają z internetu – oto oficjalna lista uczestników 68. spotkania Grupy Bilderbega. Przypomnijmy, że spotkania tejże Grupy/Klubu B. zostały zainicjowane jest Józefa Retingera, który jest jedną z najciemniejszych postaci w historii nowożytej Polski.

 

BILDERBERG MEETING 2022

Washington D.C., 2 June – 5 June 2022
 

Achleitner, Paul M. (DEU), Former Chairman Supervisory Board, Deutsche Bank AG; Treasurer Bilderberg Meetings

Adeyemo, Adewale (USA), Deputy Secretary, Department of  The Treasury

Albares, José Manuel (ESP), Minister of Foreign Affairs, European Union and Cooperation

Altman, Roger C. (USA), Founder and Senior Chairman, Evercore Inc.

Altman, Sam (USA), CEO, OpenAI

Applebaum, Anne (USA), Staff Writer, The Atlantic

Arnaut, José Luís (PRT), Managing Partner, CMS Rui Pena & Arnaut

Auken, Ida (DNK), Member of Parliament, The Social Democrat Party

Azoulay, Audrey (INT), Director-General, UNESCO

Baker, James H. (USA), Director, Office of Net Assessment, Office of the Secretary of Defense

Barbizet, Patricia (FRA), Chairwoman and CEO, Temaris & Associés SAS

Barroso, José Manuel (PRT), Chairman, Goldman Sachs International LLC

Baudson, Valérie (FRA), CEO, Amundi

Beurden, Ben van (NLD), CEO, Shell plc

Bourla, Albert (USA), Chairman and CEO, Pfizer Inc.

Buberl, Thomas (FRA), CEO, AXA SA

Burns, William J. (USA), Director, CIA

Byrne, Thomas (IRL), Minister of State for European Affairs

Campbell, Kurt (USA), White House Coordinator for Indo-Pacific, NSC

Carney, Mark J. (CAN), Vice Chair, Brookfield Asset Management

Casado, Pablo (ESP), Former President, Partido Popular

Chhabra, Tarun (USA), Senior Director for Technology and National Security, National Security Council

Donohoe, Paschal (IRL), Minister for Finance; President, Eurogroup

Döpfner, Mathias (DEU), Chairman and CEO, Axel Springer SE

Dudley, William C. (USA), Senior Research Scholar, Princeton University

Easterly, Jen (USA), Director, Cybersecurity and Infrastructure Security Agency

Economy, Elizabeth (USA), Senior Advisor for China, Department of Commerce

Émié, Bernard (FRA), Director General, Ministry of the Armed Forces

Emond, Charles (CAN), CEO, CDPQ

Erdogan, Emre (TUR), Professor Political Science, Istanbul Bilgi University

Eriksen, Øyvind (NOR), President and CEO, Aker ASA

Ermotti, Sergio (CHE), Chairman, Swiss Re

Fanusie, Yaya (USA), Adjunct Senior Fellow, Center for a New American Security

Feltri, Stefano (ITA), Editor-in-Chief, Domani

Fleming, Jeremy (GBR), Director, British Government Communications Headquarters

Freeland, Chrystia (CAN), Deputy Prime Minister

Furtado, Isabel (PRT), CEO, TMG Automotive

Gove, Michael (GBR), Secretary of State for Levelling Up, Cabinet Office

Halberstadt, Victor (NLD), Co-Chair Bilderberg Meetings; Professor of Economics, Leiden University

Hallengren, Lena (SWE), Minister for Health and Social Affairs

Hamers, Ralph (NLD), CEO, UBS Group AG

Hassabis, Demis (GBR), CEO and Founder, DeepMind

Hedegaard, Connie (DNK), Chair, KR Foundation

Henry, Mary Kay (USA), International President, Service Employees International Union

Hobson, Mellody (USA), Co-CEO and President, Ariel Investments LLC

Hodges, Ben (USA), Pershing Chair in Strategic Studies, Center for European Policy Analysis

Hoekstra, Wopke (NLD), Minister of Foreign Affairs

Hoffman, Reid (USA), Co-Founder, Inflection AI; Partner, Greylock

Huët, Jean Marc (NLD), Chairman, Heineken NV

Joshi, Shashank (GBR), Defence Editor, The Economist

Karp, Alex (USA), CEO, Palantir Technologies Inc.

Kissinger, Henry A. (USA), Chairman, Kissinger Associates Inc.

Koç, Ömer (TUR), Chairman, Koç Holding AS

Kofman, Michael (USA), Director, Russia Studies Program, Center for Naval Analysis

Kostrzewa, Wojciech (POL), President, Polish Business Roundtable

Krasnik, Martin (DNK), Editor-in-Chief, Weekendavisen

Kravis, Henry R. (USA), Co-Chairman, KKR & Co. Inc.  

Kravis, Marie-Josée (USA), Co-Chair Bilderberg Meetings; Chair, The Museum of Modern Art

Kudelski, André (CHE), Chairman and CEO, Kudelski Group SA

Kukies, Jörg (DEU), State Secretary, Chancellery

Lammy, David (GBR), Shadow Secretary of State for Foreign, Commonwealth and Development Affairs, House of Commons

LeCun, Yann (USA), Vice-President and Chief AI Scientist, Facebook, Inc.

Leu, Livia (CHE), State Secretary, Federal Department of Foreign Affairs

Leysen, Thomas (BEL), Chairman, Umicore and Mediahuis; Chairman DSM N.V.

Liikanen, Erkki (FIN), Chairman, IFRS  Foundation Trustees

Little, Mark (CAN), President and CEO, Suncor Energy Inc.

Looney, Bernard (GBR), CEO, BP plc

Lundstedt, Martin (SWE), CEO and President, Volvo Group

Lütke, Tobias (CAN), CEO, Shopify

Marin, Sanna (FIN), Prime Minister

Markarowa, Oksana (UKR), Ambassador of Ukraine to the US

Meinl-Reisinger, Beate (AUT), Party Leader, NEOS

Michel, Charles (INT), President, European Council

Minton Beddoes, Zanny (GBR), Editor-in-Chief, The Economist

Mullen, Michael (USA), Former Chairman of the Joint Chiefs of Staff

Mundie, Craig J. (USA), President, Mundie & Associates LLC

Netherlands, H.M. the King of the (NLD)

Niemi, Kaius (FIN), Senior Editor-in-Chief, Helsingin Sanomat Newspaper

Núñez, Carlos (ESP), Executive Chairman, PRISA Media

O’Leary, Michael (IRL), Group CEO, Ryanair Group

Papalexopoulos, Dimitri (GRC), Chairman, TITAN Cement Group

Petraeus, David H. (USA), Chairman, KKR Global Institute

Pierrakakis, Kyriakos (GRC), Minister of Digital Governance

Pinho, Ana (PRT), President and CEO, Serralves Foundation

Pouyanné, Patrick (FRA), Chairman and CEO, TotalEnergies SE

Rachman, Gideon (GBR), Chief Foreign Affairs Commentator, The Financial Times

Raimondo, Gina M. (USA), Secretary of Commerce

Reksten Skaugen, Grace (NOR), Board Member, Investor AB

Rende, Mithat (TUR), Member of the Board, TSKB

Reynders, Didier (INT), European Commissioner for Justice

Rutte, Mark (NLD), Prime Minister

Salvi, Diogo (PRT), Co-Founder and CEO, TIMWE

Sawers, John (GBR), Executive Chairman, Newbridge Advisory Ltd.

Schadlow, Nadia (USA), Senior Fellow, Hudson Institute

Schinas, Margaritis (INT), Vice President, European Commission

Schmidt, Eric E. (USA), Former CEO and Chairman, Google LLC

Scott, Kevin (USA), CTO, Microsoft Corporation

Sebastião, Nuno (PRT), CEO, Feedzai

Sedwill, Mark (GBR), Chairman, Atlantic Futures Forum

Sikorski, Radoslaw (POL), MEP, European Parliament

Sinema, Kyrsten (USA), Senator

Starace, Francesco (ITA), CEO, Enel S.p.A.

Stelzenmüller, Constanze (DEU), Fritz Stern Chair, The Brookings Institution

Stoltenberg, Jens (INT), Secretary General, NATO

Straeten, Tinne Van der (BEL), Minister for Energy

Suleyman, Mustafa (GBR), CEO, Inflection AI

Sullivan, Jake (USA), Director, National Security Council

Tellis, Ashley J. (USA), Tata Chair for Strategic Affairs, Carnegie Endowment

Thiel, Peter (USA), President, Thiel Capital LLC

Treichl, Andreas (AUT), President, Chairman ERSTE Foundation

Tugendhat, Tom (GBR), MP; Chair Foreign Affairs Committee, House of Commons

Veremis, Markos (GRC), Co-Founder and Chairman, Upstream

Vitrenko, Yuriy (UKR), CEO, Naftogaz

Wallander, Celeste (USA), Assistant Secretary of Defense for International Security Affairs

Wallenberg, Marcus (SWE), Chair, Skandinaviska Enskilda Banken AB

Walmsley, Emma (GBR), CEO, GlaxoSmithKline plc

Wennink, Peter (NLD), President and CEO, ASML Holding NV

Yetkin, Murat (TUR), Journalist/Writer, YetkinReport

Yurdakul, Afsin (TUR), Journalist, Habertürk News Network

 

Source: BilderbergMeetings.org

 


 

Wśród uczestników Grupy/Klubu B. znalazły się w przeszłości również namaszczone osoby z Polski, bądź związane z Polską:

Udział obywateli Polski w spotkaniach

Do spotkań grupy spośród obywateli Polski zostali zaproszeni:

Hanna Suchocka, była Prezes Rady Ministrów, w 1998 roku;
Sławomir Sikora, prezes Banku Handlowego, w 2004 roku;
Andrzej Olechowski, były Minister Finansów oraz Minister Spraw Zagranicznych, w latach 1994, 2004, 2005;
Jacek Szwajcowski, prezes Polskiej Grupy Farmaceutycznej, w latach 2004 i 2005;
Aleksander Kwaśniewski, były Prezydent RP, w roku 2008;
Jan Vincent-Rostowski, były Minister Finansów oraz wiceprezes Rady Ministrów, w 2012 roku;
Radosław Sikorski, były Minister Spraw Zagranicznych i członek Komitetu Sterującego Grupy Bilderberg, w latach 2016, 2017, 2018, 2019, 2022;
Anne Applebaum, nagradzana dziennikarka, członek Council on Foreign Relations, a prywatnie żona Radosława Sikorskiego posiadająca obywatelstwo polskie od 2013 roku, w latach 2015, 2016, 2018,2022;
Grzegorz Hajdarowicz, założyciel i prezes Gremi International, w 2018 roku;
Jolanta Pieńkowska, dziennikarka, w 2019 roku;
Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawy, w 2019 roku.

Źródło: wikipedia

 

Jak widać, globaliści bardzo liczą na powrót do władzy „Radka” Sikorskiego i jego żony; nikt z Polski nie brał udział aż tyle razy – bo aż 5 razy – w spotkaniach tej grupy. Nigdy nikomu nie życzymy niczego złego, ale tej parze wyjątkowo nie życzymy niczego dobrego.

 


 

Skip to content