Niemiecki trybunał zaakceptował adopcję dzieci przez homoseksualistów

Aktualizacja: 2009-08-28 9:39 am

Federalny Trybunał Konstytucyjny Niemiec uznał ostatnio, że adopcja dzieci przez homoseksualistów jest zgodna z prawem. Trybunał rozstrzygał w sprawie pewnej kobiety z miasteczka Schweinfurt na południu Niemiec, która chciała zaadoptować trzyletnie dziecko swojej partnerki za zgodą ojca dziecka i pracowników socjalnych – informuje portal LifeSiteNews.com.

Sąd niższej instancji argumentował, że takie posunięcie byłoby niezgodne z konstytucją, ponieważ wyżej stawiałoby prawa partnera aniżeli biologicznych rodziców. Jednak Trybunał Konstytucyjny odrzucił tego typu wywody, twierdząc, że „partnerzy życiowi”, którzy pełnią rolę rodziców mają prawo do jej sformalizowania.

„Wcześniejsza decyzja – czytamy w uzasadnieniu orzeczenia TK – nie wzięła pod uwagę faktu, że rola rodzica dziecka nie zależy wyłącznie od biologicznego powinowactwa, ale opiera się także na społecznej wspólnocie rodzinnej powołanej dla opieki nad dzieckiem”.

Orzeczenie trybunału pojawiło się w odpowiedzi na silną presję władz katolickiej Bawarii, które nie chcą zaakceptować, zarówno związków partnerskich, jak i adopcji przez nie dzieci.

W 2001 r. w Niemczech przyjęto prawo, zezwalające na rejestrację tzw. partnerów życiowych w urzędach cywilnych, co de facto oznacza zalegalizowanie wszelkich nieformalnych związków partnerskich. Konsekwencją przyjęcia tego prawa jest zezwolenie na adopcję biologicznych dzieci partnerów. Wciąż jednak zabroniona jest adopcja dzieci przez pederastów i lesbijki w przypadku, gdy między dzieckiem a jednym z partnerów nie ma powinowactwa biologicznego lub ustalonego stosunku prawnego.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13410 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]