Przestroga dla lichwiarzy? – Stanisław Michalkiewicz

Aktualizacja: 2009-08-26 10:10 am

Najwidoczniej niezależni dziennikarze dostali rozkaz, żeby na temat nowego katarskiego szejka już ani mru-mru, bo sensacją dnia stało się poparcie udzielone zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi przez Związek Ludności Narodowości Śląskiej, któremu ze swej strony sekunduje niezawodna „Gazeta Wyborcza”, opisując zbrodnie popełnione na Niemcach przez polskich milicjantów w Świnoujściu. Oczywiście robi to z miłości do prawdy, która jednak nie pozwala jej na opisywanie zbrodni popełnionych przez żydowskich milicjantów na Polakach podczas pierwszej sowieckiej okupacji Kresów Wschodnich, bo wprawdzie prawda – prawdą, ale co Żyd – to Żyd, a co goj – to goj.

W ramach takiej pieriedyszki wypada odnotować interesującą publikację „Financial Times” pod tytułem „Polacy świętują Wniebowzięcie świecką Madonną”. Wskutek tego tytułu publikacja sprawia wrażenie gniota, którego autor bierze 80-tysięczną gawiedź za „Polaków”, ale to tylko pozór, bo artykuł pokazuje proces sekularyzacji polskiego społeczeństwa. Wprawdzie jeszcze 95 proc. deklaruje się jako chrześcijanie, ale w niebo wierzy już tylko 70 procent, a i to nie jest pewne. Jest to według autora, zjawisko „niepokojące”, a „innym niepokojącym sygnałem” jest spadek powołań zakonnych.

Dlaczego pismo specjalizujące się w sprawach finansowych i z tego tytułu przeznaczone głównie dla lichwiarzy, nagle zaniepokoiło się sekularyzacją w Polsce? Najwidoczniej i do lichwiarzy zaczyna docierać świadomość niebezpieczeństwa. Otóż jeśli ludzie przestaną wierzyć w Boga, to przestaną też obawiać się piekła, a wtedy zniknie ostatnia przeszkoda powstrzymująca ich przed pozabijaniem lichwiarzy i uwolnieniem się w ten sposób z ekonomicznej niewoli. Amerykanie mają nawet przysłowie, że wprawdzie Pan Bóg stworzył ludzi wolnymi, ale dopiero pułkownik Colt uczynił ich równymi. I słusznie, bo nawet najbardziej wpływowy finansista nie potrafi przecież schwytać w rękę pocisku wystrzelonego w jego głowę. W tej sytuacji czekamy na praktyczne wnioski w postaci nasilenia sponsoringu przedsięwzięć ewangelizacyjnych.


Stanisław Michalkiewicz
Komentarz  ·  „Dziennik Polski” (Kraków)  ·  2009-08-26  |  www.michalkiewicz.pl

Stałe komentarze Stanisława Michalkiewicza ukazują się w „Dzienniku Polskim” (Kraków).


Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13336 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]