Szef WHO oburzony skalą pomocy dla Ukraińców. Jego zdaniem, powodem jest to, że są biali

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przekonywał, że to z powodu białego koloru skóry ukraińscy uchodźcy mogą liczyć na tak wielką pomoc Europy. Co ciekawe, grzmiąc na rzekome kierowanie się stereotypami, sam ukazał, że myśli w ten sam sposób.

Muszę być brutalny i szczery. Nie wiem, czy życie białych i czarnych traktowane jest z równą uwagą, świat nie traktuje wszystkich ras w taki sam sposób – ogłosił w środę dr Ghebreyesus. Szef WHO przekonywał, że pomoc dla uchodźców świadczy o rasizmie, ponieważ wielkie wsparcie dla nich ma wynikać z ich koloru skóry.

Nawet ułamek uwagi, jaką dostaje Ukraina, nie trafia do Etiopii, Jemenu, Afganistanu czy Syrii. Świat nie traktuje różnych ras tak samo – przekonywał.

Ta właśnie wypowiedź wskazuje, że sam szef WHO kieruje się stereotypami. Wymienił bowiem tylko niektóre państwa zamieszkałe przez rasę czarną lub białą o ciemniejszym odcieniu skóry. Ich punktem wspólnym jest dominacja islamu.

Pozostając tylko przy Afryce, nie wspomniał o Nigerii, gdzie od wielu już lat dokonuje się eksterminacja chrześcijańskiej ludności. Tamtejszy Kościół zarzuca światu zamykanie oczu na dramat, który ma tam miejsce przy cichym zezwoleniu rządu. […]

wyborcza.pl / kontrrewolucja.net

Całość: kontrrewolucja.net (15 kwietnia 2022)

 


 

Skip to content