Aktualizacja strony została wstrzymana

Szef WHO oburzony skalą pomocy dla Ukraińców. Jego zdaniem, powodem jest to, że są biali

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przekonywał, że to z powodu białego koloru skóry ukraińscy uchodźcy mogą liczyć na tak wielką pomoc Europy. Co ciekawe, grzmiąc na rzekome kierowanie się stereotypami, sam ukazał, że myśli w ten sam sposób.

Muszę być brutalny i szczery. Nie wiem, czy życie białych i czarnych traktowane jest z równą uwagą, świat nie traktuje wszystkich ras w taki sam sposób – ogłosił w środę dr Ghebreyesus. Szef WHO przekonywał, że pomoc dla uchodźców świadczy o rasizmie, ponieważ wielkie wsparcie dla nich ma wynikać z ich koloru skóry.

Nawet ułamek uwagi, jaką dostaje Ukraina, nie trafia do Etiopii, Jemenu, Afganistanu czy Syrii. Świat nie traktuje różnych ras tak samo – przekonywał.

Ta właśnie wypowiedź wskazuje, że sam szef WHO kieruje się stereotypami. Wymienił bowiem tylko niektóre państwa zamieszkałe przez rasę czarną lub białą o ciemniejszym odcieniu skóry. Ich punktem wspólnym jest dominacja islamu.

Pozostając tylko przy Afryce, nie wspomniał o Nigerii, gdzie od wielu już lat dokonuje się eksterminacja chrześcijańskiej ludności. Tamtejszy Kościół zarzuca światu zamykanie oczu na dramat, który ma tam miejsce przy cichym zezwoleniu rządu. […]

wyborcza.pl / kontrrewolucja.net

Całość: kontrrewolucja.net (15 kwietnia 2022)

 


 

.