Sukces kandydata prezydenckiego Rona Paul

Kongresman Ron Paul, kandydat prezydencki w wyborach 2008, podczas jednodniowego apelu o donację na rzecz jego kampanii, zebrał rekordową kwotę 4,2 miliona dolarów. W przeszłości, największą w historii zebraną kwotą były donacje na kampanię Johna Kerry, który zebrał w ciągu jednego dnia 5,7 miliona dolarów.

Przy znacznie mniejszej obecności w mediach, Ron Paul otrzymał donacje od około 40 tysięcy osób, które przekazywały czeki w wysokości nawet skromnych 25 dolarów, ze średnią donacji przekraczającą zaledwie nieco ponad sto dolarów. W porównaniu do innych kandydatów, zarówno z Partii Republikańskiej jak i Demokratycznej, których 2-tysięcznymi czekami wspierają finansowane przez bogate korporacje kluby i stowarzyszenia oraz wpływowi lobbyści, niewielkie jednorazowe datki dla Rona Paul świadczą o autentycznym poparciu obywateli.

Ronald Paul jest kandydatem prezydenckim z ramienia Partii Republikańskiej. Jest jedynym kandydatem w całej kampanii prezydenckiej 2008, opowiadającym się ze delegalizacją aborcji, sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych, a w dziedzinie gospodarki uważa, że kluczem do rozwiązania problemów Stanów Zjednoczonych jest likwidacja instytucji zwanej Federal Reserve System.

     
   
     

 

 

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Przypomnijmy, że Federal Reserve System (często określany przyjaźnie jako Fed), celowo przybrał maskującą nazwę, instytucja ta bowiem:

  1. Nie jest ani federalna – jest bowiem tworem w rękach prywatnych bankowców;
  2. Ani nie ma narodowych rezerw finansowych – bowiem celem jej jest kreowanie wirtualnego pieniądza za pomocą tzw. frakcyjnego systemu będącego największym rakiem współczesnego systemu finansowego, a następnie przy pomocy lichwy ściąganie realnego pieniądza do skarbców prywatnych banków i bankowców;
  3. Ani nie jest bankiem w klasycznym znaczeniu tego słowa, lecz prywatną instytucją kontrolującą kreację pieniądza, na dodatek nie podlegającą jakimkolwiek audytom rządowym czy innemu organizmowi przedstawicielskiemu społeczeństwa.

Warto dodać, że plany likwidacji bądź reorganizacji Fed skończyły się zabójstwem prezydenta Kennedy’ego, a wcześniejsze przeciwdziałanie utworzenia przez międzynarodowych bankierów centralnego banku w Ameryce, doprowadziły do nieudanego zamachu na prezydenta Andrew Jacksona w 1835 roku i udanego zamachu na życie prezydenta Abrahama Lincolna w 1865 roku. To czego międzynarodowe siły pragnące rozszerzenia swej kontroli na Amerykę z europejskich siedzib londyńskich, paryskich i berlińskch nie były w stanie dokonać w XIX wieku, dokonały na początku XX, w niecałe 40 lat po zamachu na prezydenta Lincolna.

Charles Lindbergh, słynny senator i ojciec pioniera lotnictwa Charles Lingbergha, Jr. powiedział w 1913 podczas podpisywania przez prezydenta Woodrow Wilsona ustawy ustanawiającej Fed: „Kiedy Prezydent podpisze tę ustawę, niewidzialny rząd monetarnego świata będzie zalegalizowany […] Przez tę ustawę bankową i pieniężną, przygotowywana jest największa legislacyjna zbrodnia wszystkich czasów”. Tenże sam prezydent pod koniec swojego życia stwierdził z ubolewaniem, że podpisanie tej ustawy i ustanowienie tworu mającego zniewolić Stany Zjedoczone przez międzynarodowych bankierów, było największą pomyłką jego życia. Nie od rzeczy będzie przypomnienie, że dziwnym zbiegiem okoliczności, osoby sprzeciwiające się kontroli narodowego rynku amerykańskiego przez międzynarodowe siły bankowe, czyli tacy wspaniali patrioci jak Charles Lindbergh, Senior i Junior czy Henry Ford, Senior, nazywani są „antysemitami”….

Obecny Fed jest własnością największych banków prywatnych i rodzin bankowych: Rotszyldów w stolicach europejskich, braci Lazard w Paryżu, Israel Moses Seif we Włoszech, Goldman, Sachs i Rockefeller w Nowym Jorku. Zarówno obecny szef Fed – Ben Bernarke, jak i szefujący przez ostatnie 18 lat Alan Greenspan, są Żydami.

Czy mówienie o tych faktach, to też antysemityzm?…

 

 


 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Skip to content