Aktualizacja strony została wstrzymana

Błędne przywództwo – Biskup Ryszard Williamson

PG przestań odwracać uwagę i spójrz na istotę,
Czym jest „szczepionka” i jakie są jej owoce.

W czasie konferencji Tradycji Katolickiej zorganizowanej przez Angelus Press w USA w dniu 11 grudnia 2021 roku Przełożony Generalny Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X (w skrócie PG) zajął oficjalnie stanowisko w dwóch różnych. kwestiach dotyczących covid, obu kontrowersyjnych, ale w swej istocie odrębnych. Po pierwsze, w czasie swojego krótkiego przemówienia przedstawił trzy argumenty uzasadniające, dlaczego Bractwo nie zajmuje publicznie stanowiska w sprawie tzw. „szczepionek” covidowych. Po drugie, w trakcie dyskusji posłużył się trzema porównaniami, by z ich pomocą wytłumaczyć, dlaczego Bractwo mówi katolikom, że mogą oni zgodzić się na przyjęcie „szczepionki”. Zarówno przedstawione przez niego argumenty jak i zastosowane porównania zasługują na zbadanie. Proszę pamiętać, że PG był nie raz życzliwie cytowany na łamach niniejszych Komentarzy. Problem nie ma absolutnie wymiaru osobistego. Kto ma chęć, może zapoznać się z nagraniem w Internecie: https://youtu.be/OYuqVdzr6Ew.

Pierwszym argumentem mającym uzasadniać to, że Bractwo trzyma dystans wobec wszelkich covidowych kontrowersji jest to, że ma to być zagadnienie medyczne, które nie mieści się w religijnej misji Bractwa. Jak mówi PG ten argument jest głównym powodem, dla którego Bractwo nie opowiada się oficjalnie w ten czy inny sposób. Jednak, czy obalanie Boga, Chrystusa i Kościoła katolickiego nie jest zagadnieniem religijnym? Niezależna grupa badawcza kierowana przez niemieckiego adwokata Reiner Fuellmich przeprowadziła rozmowy z setkami lekarzy i polityków od czasu, kiedy covid wkroczył na światową scenę w marcu 2020 roku, a ich całkiem poważnym wnioskiem jest to, że covidowa zawierucha „jest największą zbrodnią przeciwko całej ludzkości, jaka kiedykolwiek została popełniona”. Fuellmich jest przekonany, że zastrzyk czy „szczepionka” nie zostały wynalezione, by walczyć z wirusem, ale wirus został wyprodukowany, by móc narzucić kłucie, którego celem jest doprowadzenie do depopulacji, tj. do zagłady milionów ludzi, oraz do zmiany ich genomu w ten sposób, by uczynić ich posłusznymi niewolnikami elit. Z tego wynika, że tak wiele osób formułuje takie same zarzuty, tj. że covid jest oszustwem, pozornie ma charakter medyczny, ale w rzeczywistości jest całkowicie polityczny, jest częścią masowego i niewyobrażalnie podłego spisku, który ma doprowadzić do przejęcie władzy nad całym światem.

Zarzut: kapłani nie powinni się angażować, bo kto może z całą pewnością stwierdzić, że ludzie tacy jak Fuellmich nie są po prostu „zwolennikami teorii spiskowych”? Odpowiedź: Jeśli covid nie byłby spiskiem, to czy potrzebowałby takiej masy nieustannie zmieniających się kłamstw, by utrwalać i chronić oszustwo? Czy uczciwy rozum jest aż tak niezdolny, to poznania obiektywnej prawdy?

PG w swoim drugim argumencie przyznaje nawet, że 300 lat temu wraz z powstaniem masonerii rozpoczął się globalny spisek, którego celem jest zastąpienie Kościoła katolickiego i Bożego porządku naturalnego światowym rządem stworzonym przez człowieka. Kościół od dawna wie wszystko o masonerii, więc nie musimy martwić się o covid. Ale jeśli covid został zorganizowany przez judeomasonerię, najpotężniejszego zorganizowanego wroga Kościoła, co uznawali papieże począwszy od XVIII wieku, to czy możemy sobie usiąść i się relaksować? Czyż covidowe kłamstwo nie powinno zainteresować przede wszystkim kapłanów? A może FSSPX zostało zinfiltrowane przez masonerię? Aż strach usłyszeć odpowiedź na to pytanie, gdy PG posługuje się takimi argumentami.

Jego trzeci argument, dotyczący „antyszczepionkowego” sojuszu, jest w równym stopniu przewrotny. PG twierdzi, że Bractwo nie może przyłączyć się do takiego sojuszu, ponieważ należą do niego także lewicowcy sprzeciwiający się „szczepionce” w imię ludzkiej godności i praw człowieka, a zatem argumentujący podobnie jak zwolennicy aborcji, którzy mówią, że aborcja stanowi część ludzkiej godności i praw człowieka. Jednakże nie ma żadnego porównania między tymi „prawami człowieka”. Prawo każdego mężczyzny i kobiety do odmowy wstrzyknięcia do ciała czegoś, czego w swoim ciele nie chcą, jest prawdziwym prawem człowieka do swojego ciała. Aborcja nie jest w ogóle prawem człowieka, nawet matki, ponieważ dziecko w jej łonie nie jest częścią ciała, która do niej należy. Dziecko istotnie różni się od matki, choćby grupą krwi, odciskami palców czy też genotypem. Dlatego też każdy, czy to prawicowiec czy lewicowiec, kto usiłuje porównywać te rzeczy, plecie bzdury. Wyrażając swój sprzeciw wobec „szczepionki”, FSSPX nie musi się bać, że będzie kojarzone z lewicą. Zadaniem PG jest mówić po katolicku i nie przejmować się nawet tłumami, które mówią bzdury.

Kyrie eleison.

Biskup Ryszard Williamson

 

Komentarz Eleison nr DCCLX (760)

5 lutego 2022

 

Za: Non Possumus - Katolicki Ruch Oporu - Komentarze Eleison Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Williamsona (5 lutego 2022) | https://fsspxr.wordpress.com/komentarze-eleison/

Skip to content