Aktualizacja strony została wstrzymana

Australia: Zaszczepiony teninista rezygnuje z turnieju… „Brakuje mi tchu”

Jak wiemy, Novak Đoković, serbski tenisista, pomimo uzyskania specjalnej zgody ze względów medycznych (medical exemption) na udział w wielkoszlemowym turnieju Australian Open, bez konieczności zaszczepienia się preparatem reklamowanym jako „szczepionka przeciwko Covid-19”, został zatrzymany na lotnisku, gdyż władze imigracyjne nie wydały wizy wjazdowej do Australii. Sprawa tego – jedynego w australijskim turnieju niezaszczepionego tenisisty – jest w toku i w jego imieniu interweniował właśnie prezydent Serbii.

Przed rozpoczęciem Australian Open trwają już inne turnieje na tym kontynencie. Jak dowiadujemy się, biorący udział w turnieju Sydney ATC Cup gruziński tenisita Nikoloz Basilaszwili zrezygnował z dalszego udziału. Rozgrywany w środę mecz (5 stycznia) ze Stefanos Tsitsipas, został przerwany gdy Basilaszwili poczuł nagle uciski w klatce piersiowej. W rozmowie z lekarzem skarżył się, iż „z każdym odbiciem piłki brakuje mi tchu”.

Oczywiście, kondycja zdrowotna tego gruzińskiego tenisisty może wynikać z wielu przyczyn i w przeszłości sportowcy schodzili z boisk i kortów po doznaniu kontuzji czy po różnych komplikacjach, to jednak wiedząc iż w tegorocznych rozgrywkach biorą osoby zaszczepione niebezpiecznymi preparatami genetycznymi wpływającymi niekorzystnie na pracę serca i powodującymi mikrozakrzepy i zatory, pierwsze podejrzenie każdego lekarza powinno być kierowane na najbardziej prawdopodobną przyczynę.

Po konsultacjach lekarskich, udaniu się na zaplecze i powrocie na kort, Basilaszwili podziękował swojemu rywalowi. Film rejestrujący moment zejścia dostępny jest na https://thecovidworld.com (Link poniżej, dopóki jest dostępny.)

 

Oprac. www.bibula.com
2022-01-06

 


 

UZUPEŁNIENIE – dodano 11 stycznia 2022. Właśnie czytamy w internetowym wykazie „najnowszych informacji” pisma DoRzeczy o przypadku gruzińskiego tenisisty i jego rezygnacji z gry. Ciekawe jak to, chcące uchodzić za czołowe pismo, może w swojej – wszak aktualizuowanej co do minuty sekcji informacyjnej – wkładać wydarzenie sprzed niemal tygodnia. Tak samo Najwyższy Czas! wstawił tę wiadomość wczoraj, czyli 10 stycznia o godzinie 22:30, a MediaNarodowe skopiowały dzisiaj. Gdzie ci dziennikarze tzw. prawicowego nurtu żyją? Bo o „dziennikarzach” głównych mediów to nawet szkoda się wypowiadać, gdyż oni w ogóle nie zauważają informacji mogących naprowadzać do myślenia, że za hasłem „szczepionki są bezpieczne i skuteczne” kryje się czysta propaganda.

 


 

Skip to content