Czy kobiety w Australii będą mogły rodzić dzieci dla homoseksualistów?

Premier Queensland Anna Bligh zaproponowała, by uchwalić prawo pozwalające kobietom rodzić dzieci specjalnie dla homoseksualnych par. Wyłącznie za darmo.

Kobieta, która zdecyduje się urodzić dziecko dla homoseksualnej pary będzie mogła spotkać się z przyszłymi rodzicami pod warunkiem, że nie będzie żądała żadnego wynagrodzenia za urodzenie dziecka.

W przypadku, gdy dziecko będą chciały wychowywać dwie kobiety, obie prawnie zostaną uznane za jego rodziców. – Tylko jedna z nich może urodzić dziecko, dlatego ważne, by zapewnić mu jasne pochodzenie w dokumentach – mówi Bligh. Dzięki tej inicjatywie, przyszli rodzice będą mogli uzyskać sądowe potwierdzenie swoich praw rodzicielskich i zrzeczenie się ich ze strony matki biologicznej.

– Robimy to dlatego, że wierzymy, że każdy bez względu na swoją płeć czy orientację seksualną, powinien mieć prawo do zaszczytu bycia rodzicem – mówi pani premier. – Chcemy zapewnić każdemu dziecku prawną ochronę a także jasny status prawny jego rodzicom – mówi Prokurator Generalny Cameron Dick.

Rodzenie dzieci za pieniądze dla par niemogących mieć potomstwa wciąż pozostaje w Australii nielegalne. Australijskie Stowarzyszenia Chrześcijańskie zapowiada przeciwdziałanie nowej inicjatywie. Konserwatywni politycy będą nawoływani do głosowania przeciwko.

Anna Bligh jest politykiem Australijskiej Partii Pracy, który od 2007 roku pełni urząd premiera Queensland. Jest pierwszą w historii tego terytorium kobietą na tym stanowisku. Bligh odebrała głęboko katolickie wychowanie. Jako nastolatka rozważała nawet wstąpienie do zakonu. Jej religijność osłabła po rozwodzie jej wierzącej matki z ojcem alkoholikiem.

JaLu/Cathnews.com

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/czy_kobiety_w_australii_beda_mogly_rodzic_dzieci_dla_homoseksual

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content