Ameryka wymazuje samą siebie – Paul Craig Roberts

Na wypadek, gdybyście nie zdawali sobie sprawy, że szaleństwo ogarnia obecnie Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, w 2020 roku orzekł on, przy zaledwie trzech głosach sprzeciwu, że płeć osoby jest deklarowana przez nią samą i nie ma to związku z faktami biologicznymi. Konsekwencje wyniesienia przez Sąd Najwyższy fikcji ponad fakty właśnie się ujawniają.

Pewna gimnazjalistka zadeklarowała, że jest mężczyzną, ale szkoła nie pozwoliła jej korzystać z szatni dla chłopców. Widok nagiej dziewczyny biorącej prysznic z nagimi mężczyznami nie był dla szkoły reprezentacją wartości rodzinnych. Jednak lokalny sąd w Blue Springs, Missouri (57.000 mieszkańców) orzekł, że skoro dziewczynka powiedziała, że jest chłopcem, to należy jej wierzyć. Szkoła określiła jej płeć na podstawie jej żeńskich genitaliów i orzekła, że jest kobietą i nie może korzystać z szatni dla chłopców. Ta decyzja oparta na faktach biologicznych została uznana przez ławę przysięgłych za dyskryminację i przyznano dziewczynie 4 miliony dolarów odszkodowania. „School owes transgender student $4 million in bathroom case”

Jest to dobry przykład tego, co mam na myśli mówiąc, że w USA fakty nie mają już znaczenia. Kraj, w którym absurdalne twierdzenia biorą górę nad faktami, jest krajem, który wkrótce zostanie pozbawiony zdolności naukowych i technologicznych.

Fakty nie mają już znaczenia w całym spektrum; od historii do prawa, od języka do matematyki. W Ameryce prawo jest tym, co postanowi prokurator. Na przykład prokurator federalny zdecydował, że osoba niebędącą obywatelem kraju, publikująca dokumenty, które wyciekły, (co dziennikarze robią od dziesięcioleci), jest szpiegostwem. Prawo zastosowane wobec Juliana Assange’a nie istnieje w amerykańskich podręcznikach prawa.  Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ prawo jest tym, co mówi prokurator, podobnie jak płeć człowieka jest taka, jaką on deklaruje. Glenn Greenwald wyjaśnia, jak prawda, prawo i sprawiedliwość zostały stłumione przez celową dezinformację: „The Real Disinformation Agents: Watch as NBC News Tells Four Blatant Lies in a Two-Minute Clip”

Język angielski ma największy zasób słów i jest najbardziej ekspresyjny. Ale według imbecyli stosujących wokizm czyni go to opresyjnym. Program Woke polega na kurczeniu się języka aż do momentu, gdy wszystkie opresyjne elementy, takie jak zaimki płciowe, zostaną wyeliminowane. Kiedy już dojdziemy do momentu, gdy nie będziemy już wiedzieć, czy to jest on czy ona, matka czy ojciec, babcia czy dziadek, ciocia czy wujek, nie będziemy już uciskani.

„Nowa” historia jest również pozbawiona podstaw merytorycznych. Wojny toczą się o to, co zorganizowana grupa interesu uzna za służące jej interesom. Krytyczna Teoria Rasowa zajmuje się ustalaniem faktów, a nie teoretyzowaniem opartym na faktach.

Nawet matematyka jest rasistowska. To, że 2+2=4, jest białą rasistowską konstrukcją. To sprowadza matematykę do systemowego rasizmu.

Brak szacunku dla faktów jest cechą charakterystyczną tyranii. Systemy edukacyjne są instytucjami, które przygotowują ludzi do życia w społeczeństwie i przekazują im wartości. W ten sposób społeczeństwo i kultura przeżywają, a państwa istnieją i rozwijają się. Dzisiaj socjalizacja została zastąpiona wyobcowaniem młodzieży ze społeczeństwa i kultury, które są ich prawem wrodzonym. Zamiast tego uczy się ich, że ich kultura jest zła i ma długą historię zbrodni przeciwko ludzkości. Rzeczywiście, New York Times 1619 Project uczy, że Stany Zjednoczone zostały założone na fundamencie rasizmu. Tak zwana „wojna secesyjna” jest tłumaczona jako próba oczyszczenia się Północy z własnych rasistowskich grzechów poprzez zrzucenie ich na Południe.

Kiedy uniwersytety w danym państwie zwracają się przeciwko niemu, prędzej czy później obywatele również tacy się staną. Uniwersytety szkolą liderów i wychowawców, którzy później przenoszą to szkolenie na dzieci. Jest całkowicie możliwym zrewolucjonizowanie i zniszczenie społeczeństwa poprzez jego system edukacyjny. Tak właśnie dzieje się w USA i Wielkiej Brytanii. Te dwa społeczeństwa wymazują się same z siebie. Zostało już bardzo niewiele.

Paul Craig Roberts

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: www.paulcraigroberts.org (December 17, 2021) – [Org. tytuł: «America Is Erasing Herself»]

Skip to content