Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Jork: wkrótce zakaz używania gazu naturalnego w nowych budynkach

Radni miasta Nowy Jork przegłosowali propozycję mającą zablokować korzystanie z gazu naturalnego w nowych budynkach mieszkalnych i wkrótce nowe przepisy uniemożliwią korzystanie z tego naturalnego, wydajnego, niedrogiego i czystego źródła energii.

Jedynie podpis burmistrza, właśnie odchodzącego w niesławie Demokraty, Billa de Blasio, dzieli od wejścia w życie tej nowej ustawy. Prawo mogące obowiązywać od grudnia 2023 roku będzie dotyczyło wszystkich nowych budynków niższych niż 6 pięter (po polsku: parter + pięć pięter), a od 2027 roku – wszystkich wznoszonych budynków.

 

 

Maniacy ekologiczni, jak miejski dyrektor d/s klimatu Ben Furnas twierdzą, że poprzez te wymagania „jasno pokazujemy, że budynki nowej generacji będą budynkami elektrycznymi. … W ten sposób wysyłamy sygnał do świata, że jeśli możliwym jest zrobienie tego tutaj, to możliwe jest wszędzie.”

Serwis informacyjny Yahoo pochwalił inicjatywę nazywając ją „sprawiedliwością dla środowiska”. Dalej następuje typowe dla ekonazistów bełkot o „gazach cieplarnianych” i „ochronie planety”.

Oprac. www.bibula.com
2021-12-17

Skip to content