Monsanto podnosi ceny ziarna modyfikowanego genetycznie o ponad 42 procent

Międzynarodowy koncern Monsanto, specjalizujący się w produkcji rolniczych środków chemicznych oraz będący światowym liderem w produkcji modyfikowanego genetycznie ziarna siewnego, zapowiedział podniesienie pobieranych opłat za genetycznie modyfikowane ziarno.

Z początkiem przyszłego roku ceny mają wzrosnąć aż o 42%. Ziarno kukurydzy SmartStax ma kosztować 130 dolarów USA za akr, ziarno soi Roundup Ready 2 Yield – $74/akr, ziarno soi Roundup Ready – $52/akr.

Nowe ziarno SmartStax ma być posiane w przyszłym roku na polach Stanów Zjednoczonych na 4 milionach akrów, zaś docelowo na 65 milionach akrów – stwierdza komunikat firmy Monsanto.

Według strategii firmy Monsanto, opatentowane nasiona roślin modyfikowanych genetycznie (GMO) stanowią znakomity środek uzależnienia rolnika od wielkiego biznesu koncernów biotechnologicznych. Rolnik nie może wykorzystać ziarna z własnych zbiorów, lecz każdego roku musi je kupić od producenta.

Długofalowy wpływ roślin modyfikowanych genetycznie na środowisko i zdrowie człowieka nie jest do końca wyjaśniony, lecz istnieją naukowe uzasadnione obawy wskazujące na wielkie zagrożenie. Pomimo tego, GMO promowane jest przez globalistyczne koncerny chemiczne oraz przez polityków związanych z wielkim biznesem.


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Bloomberg | http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601103&sid=aLW8VZBkP3PA

Skip to content