Gazem i prądem za brak maski? Szokujące nagranie z Zamościa

Szokujące nagranie z galerii handlowej w Zamościu na Lubelszczyźnie pojawiło się na Twitterze. Widać na nim, jak funkcjonariusze straży miejskiej i policji traktują klientów galerii gazem pieprzowym i paralizatorem.

Nie wiadomo jaki jest kontekst akcji, ale z nagrania wynika, iż chodzi o sprzeciw wobec zakrycia ust i nosa. Kobieta staje między funkcjonariuszami a mężczyzną w masce krzycząc: – Przecież założył maseczkę!

Potem widać jak mundurowy przystawia gaz pieprzowy do twarzy mężczyzny, który przegląda coś w telefonie. Przez słupki sklepowe nie widać, czy mężczyzna dostał gazem po twarzy czy nie.

W tle słychać niecenzuralne słowa („Ty k***o j****na”) – najprawdopodobniej wypowiada je któryś z mężczyzn.

Pani, która staje na drodze policjantowi w pewnym momencie również dostaje od mundurowego gazem po oczach. W dalszej części nagrania słychać jej szloch.

W tym momencie widać na nagraniu agresywne zachowanie ze strony jednego z mężczyzn, którzy towarzyszyli kobiecie, która dostała gazem po oczach. W odpowiedzi na atak policjanci obalają mężczyznę na ziemię i traktują go paralizatorem.

Za: Najwyższy Czas! (12 grudnia 2021)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Należy żądać ujawnienia nazwisk tych bydlaków w mundurach policyjnych i postawienia ich przed sądem. Oczywiście pod sąd podlegają również przełożeni oraz wszyscy politycy wspierający legislację nakazującą nosić bezużyteczne a groźne dla zdrowia szmaty na twarzy (zwane „maseczkami”).

 


 

Skip to content